Par vasaru bez asarām!

Ir pienācis skolēnu vasaras brīvlaiks. Laiks, kad var labi  atpūsties, peldēties, sauļoties un satikties ar draugiem un baudīt sauli, taču līdz ar brīvlaika sākšanos  pieaug arī negadījumu un traumu skaits bērnu un jauniešu vidū. Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvalde (VP KRP)  mācību gada nogalē īpaši bieži Drošības klasē sagaida gan skolas, gan pirmskolas vecuma bērnus, lai atgādinātu, kā vislabāk par savu drošību parūpēties katram pašam, lai vasara aizritētu bez asarām un liekām raizēm. Vislielāko ieguldījumu darbā ar skolēniem Drošības klasē veic Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Prevencijas nodaļas amatpersonas.

Policijas darbinieki nodarbību laikā informē, kā pasargāt sevi no bīstamām situācijām. VP KRP ēkā Liepājā ir ierīkota moderna drošības klase, kurā uz izglītojošām mācību nodarbībām ierodas dažāda vecuma bērni, sākot ar bērndārzniekiem un beidzot ar 12. klases skolēniem.

Šopavasar, aprīļa un maija mēnesī policijas darbinieki viesojušies kopumā vairāk nekā 30 skolās un pirmsskolas izglītības iestādēs, kā arī uzņēmuši viesus pie sevis Drošības klasē. Ir būts Pāvilostā, Krotē, Vērgalē, Sikšņos, kā arī daudzās citās skolās un bērnudārzos Liepājā un tās apkārtnē. 

Mācību stundas notiek visu gada garumā, un tās saistītas  gan ar drošību brīvdienu aktivitātēs un uz ielas, gan par policijas darbu. Visaktīvāk  mācību stundas tiek apmeklētas mācību gada sākumā, kad skolēni pēc vasaras, kas nereti aizvadīta laukos, atgriežas pilsētā un ceļu satiksmē, kā arī mācību gada beigās, vasaras brīvlaikam sākoties.

Viesojoties policijā, bērni un jaunieši tiek iesaistīti diskusijās par dažādām tēmām – par drošību uz ūdens, uz ielām, mežā, rotaļlaukumos, transformatoru būdu tuvumā, kā arī par drošību  internetā un piesardzību, satiekoties ar svešiniekiem, par stopēšanu uz autoceļiem, par narkotikām, smēķēšanu, alkoholu un citām negatīvām atkarībām.

Novēlam ļauties vasaras priekiem un piedzīvojumiem bez raizēm! 

Valsts policija

Pievieno komentāru

Liepājā