Par vairāk nekā 7 miljoniem latu samazināts Liepājas SEZ budžets

Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (LSEZ) pārvaldes 2013.gada budžets koriģēts, samazinot kopējo budžeta summu par 7,2 miljoniem latu; pēc izmaiņām budžets ir 17,1 miljons latu, - par LSEZ valdes sēdē lemto preses konferencē informēja SEZ pārvaldnieks Guntars Krieviņš.

Budžeta samazinājumu Krieviņš skaidroja ar kravu apgrozījuma samazināšanos Liepājas ostā, kā arī to, ka SEZ pārvaldei šogad vēl nevajadzēs ņemt kredītu Karostas kanāla attīrīšanas un ostas padziļināšanas projektiem, jo šim gadam līdzekļu pietiekot.

Kā atzina Krieviņš, ostas ieņēmumus negatīvi ietekmē uzņēmuma "Liepājas osta LM" darbības samazināšanās, kas saistīta ar stāvokli uzņēmumā "Liepājas metalurgs". Kravu apgrozījums Liepājas ostā šogad bijis par 17% jeb par vairāk nekā 700 000 latu mazāks, nekā iepriekš plānots. Krieviņš prognozē, ka šā gada nogalē, palielinoties pārkauto graudaugu kravu apjomam, statistika varētu uzlaboties. Neskatoties uz pārkrauto kravu apjoma kritumu, ostas rādītāji šogad esot labāki nekā 2011.gadā.

Atbilstoši ieņēmumu samazinājumam, kā skaidroja Krieviņš, ir samazināti LSEZ pārvaldes izdevumi. Pamatā samazināti izdevumi remontiem un celtniecībai, kā arī pamatlīdzekļu iegādei un jaunu projektu uzsākšanai.

Pievieno komentāru

Liepājā