Par tālāko rīcību "Liepājas metalurgā" valdība lems pēc padziļinātas finanšu analīzes

Valdība par tālāko rīcību saistībā ar situāciju uzņēmumā "Liepājas metalurgs" lems tikai tad, kad būs veikta padziļināta uzņēmuma finanšu analīze.

To šodien pēc tikšanās ar ekonomikas ministru Danielu Pavļutu, labklājības ministri Ilzi Viņķeli (V) un Valsts kases pārvaldnieku Kasparu Āboliņu žurnālistiem paziņoja premjerministrs Valdis Dombrovskis (V).

Līdz ar to pagaidām arī netiek izskatīta iespēja par "Liepājas metalurga" pārņemšanu valsts īpašumā. "Pirmais, ir jāveic padziļināta finanšu analīze un tikai tad var lemt par tālākajām darbībām," norādīja valdības vadītājs.

Tam piekrita arī Pavļuts, norādot, ka vispirms esot jānoskaidro, kāds ir uzņēmuma "veselības stāvoklis".

Pavļuts arī informēja, ka ir nepieciešams izvērtēt valsts atbalsta jautājumus, ņemot vērā arī Eiropas Komisijas topošos priekšlikumus par to, kā sniegt atbalstu visai metalurģijas nozarei Eiropā, kas patlaban piedzīvo grūtus laikus.

Ņemot vērā, ka saistībā ar radušos situāciju ir jārīkojas diezgan operatīvi, premjers prognozēja, ka padziļināto finanšu analīzi iespējams veikt īsā laika periodā.

Savukārt Valsts kases pārvaldnieks informēja, ka ar valsts galvojumu uzņēmumam problēmu neesot, taču "Liepājas metalurgam" ir problēmas ar likviditāti un īstermiņā tas kreditoru saistības pildīt nevar. Līdz ar to ir jādomā vai nu par pamatsummas maksājuma atlikšanu, vai pārkreditēšanas iespējām. Ņemot vērā, ka līdz nākamajam maksājumam laiks ir līdz aprīlim, šo jautājumu iespējams atrisināt.

Viņš paskaidroja, ka izmaiņas saistībā ar valsts galvojumu nepieciešamas, jo savulaik kredīts ņemts tad, kad bija ekonomiskās krīzes augstākais punkts, līdz ar to gan aizdevuma procentlikmes bija neizdevīgākas, gan arī valsts kredītreitingi bija zemi. "Ja būs iespējams pārlikt pamatsummas maksājumus un samazināt procentu maksājumus, tad cerams, ka uzņēmums tiks galā," teica Āboliņš.

Pievieno komentāru

Liepājā