Par šā gada eksporta čempionu nosauc "UPB" 2

Šogad Ekonomikas ministrijas un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) rīkotajā konkursā "Eksporta un inovācijas balva 2013" Eksporta čempiona titulu ieguva būvkompānija AS "UPB".

Pērn šis tituls tika SIA "Mikrotīkls".

Kategorijā "Eksportspējīgākais komersants" lielo un vidējo komercsabiedrību grupā uzvarēja SIA "Valpro", otrajā vietā ierindojās AS "Rīgas elektromašīnbūves rūpnīca", bet trešajā SIA "V.O.V.A.". Atzinības raksts tika pasniegts SIA "Tonus Elast".

Kategorijā "Eksportspējīgākais komersants" mazo komercsabiedrību grupā uzvarēja SIA "Knowledgeprice.com", otro vietu ieguva SIA "Latlaft", bet trešo - SIA "Digitālās ekonomikas attīstības centrs". Atzinības raksti tika SIA "Brain Games", SIA "Eiroplasts" un SIA "Elva Baltic".

Kategorijā "Importa aizstājējprodukts" uzvarēja SIA "Papīrfabrika Līgatne" ar pārstrādātu, baltu zīmēšanas, akvareļu un biroja papīru. Otrajā vietā ir SIA "United Oils" ar automobiļu eļļu un autoķīmijas produktu līniju "Magna", bet trešajā vietā SIA "NP Foods" ar "Guttas" dzērienu "Cola De Luxe". Atzinības raksti tika AS "Energofirma Jauda" ar par "DA24" drošinātāja atdalītāju, SIA "Marks M" par matraču līniju "Heavens", AS "Rix Technologies" par dokumentu vadības sistēmu "Namejs" un AS "Spodrība" par ekoloģisku sadzīves ķīmijas produktu līniju "Eco Seal for Nature".

Kategorijā "Inovatīvākais produkts" uzvarēja SIA "Peruza" par ātrdarbīgo mazo zivju griešanas un ķidāšanas līniju, otrā vieta tika SIA "Istabai" par mājas apkures attālinātās vadības rīku, bet trešā vieta - SIA "HugLock" par universālu mēbeļu furnitūru savienojumu "HugLock". Šajā kategorijā atzinība tika izteikta SIA "Baltic Embedded" par industriālo minidatoru, SIA "Cemety" par kapsētu informācijas digitalizācijas un datu pārvaldības sistēmu, SIA "Froont" par mājaslapu veidošanas rīku, SIA "NFC Team" par laika un darbu uzskaites sistēmu "NFC More", SIA "Silmor" par vadības klaviatūru un SIA "Sun Investments" par saules siltuma enerģijas kolektoru "SelSol Nord C200".

Kategorijā "Rūpnieciskais dizains" uzvarēja SIA "Maffam Freeform" par iekaramo bazalta šķiedras atpūtas krēslu "Manu Nest", otrajā vietā ierindojās SIA "MGS Factyory" par koka skrejriteni "Dip Dap" un tā iepakojumu, bet trešajā vietā - AS "Rīgas piena kombināts" par saldējumu "Nu Fruit". Atzinība tika izteikta SIA "Daba Laba" par dabīgo saru matu ķemmju kolekciju "WildGood".

Katras kategorijas pirmās un otrās vietas ieguvējiem būs iespēja piedalīties apmaksātos darījumu braucienos - tostarp valsts augstāko amatpersonu ārvalstu vizītēs, LIAA organizētajās tirdzniecības misijās, kā arī individuālos darījumu braucienos. Savukārt trešo vietu ieguvēji saņēma apmaksātu reklāmas laukumu kādā no LIAA informatīvajiem materiāliem.

Visiem laureātiem tika piešķirta iespēja izmantot konkursa "Eksporta un inovācijas balva 2013" laureāta zīmi uz savu produktu iepakojumiem un informatīvajos materiālos. Informācija par visiem konkursa laureātiem ievietota LIAA mājaslapā ar tiešsaisti uz uzņēmumu mājaslapām.

Konkurss "Eksporta un inovācijas balva" norisinājās jau devīto gadu pēc kārtas, un tā mērķis ir sekmēt Latvijas komersantu konkurētspēju Latvijas un ārvalstu tirgos, veicināt produktu eksporta apjoma un kvalitātes pieaugumu, produktu ar augstu pievienoto vērtību radīšanu, kā arī sekmēt inovāciju, izvērtējot komersantu rezultātus un atzinīgi novērtējot sekmīgākos komersantus un to produktus.

Šogad konkursā kopumā tika iesniegti 119 pieteikumi no uzņēmumiem visā Latvijā. Konkursa otrajā kārtā tika izvirzīts 31 uzņēmums.

AS "UPB" dibināta 1991.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 506 600 latu. 2012.gadā "UPB" apgrozījums bija 53,9 miljoni latu, bet peļņa - 2,23 miljoni latu.

"UPB" holdingā ir vairāk nekā 40 uzņēmumi un ražotnes, kas apvienotas patstāvīgi strādājošās uzņēmumu grupās. No tām lielākās ir "Aile grupa", kurā apvienotie uzņēmumi ražo un uzstāda stiklotās konstrukcijas, logus, durvis, fasādes, "MB Betons grupa", kurā apvienotie uzņēmumi ražo dzelzsbetonu, transportbetonu, inertos materiālus, "RK Metāls grupa", kurā apvienotie uzņēmumi ražo konstruktīvo metālu un nodarbojas ar metāla dizainu, "UPB Energy grupa", kurā apvienotie uzņēmumi projektē, ražo, piegādā un uzstāda koģenerācijas stacijas, un "UPB Nams grupa", kurā apvienotie uzņēmumi veic ģenerālbūvniecību.

"UPB" holdings 19 gadu darbības laikā kļuvis par vienu no lielākajiem industriālajiem koncerniem Latvijā ar plašu starptautisko darbību.

Uzņēmuma lielākie akcionāri ir Uldis Pīlēns, kuram pieder 41,28% akciju, Oskars Mors - 24,54%, Māris Mors - 18,6%.

SIA "Firmas.lv" un aģentūras LETA biznesa portāla "Nozare.lv" veidotajā "Latvijas biznesa gada pārskatā 2013" "UPB" būvniecības nozares uzņēmumu topā ieņem piekto vietu.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

līdaka

Apsveicu Pīlēna kungu un viņa darbiniekus ar apbalvojumu. Veiksmi !
U.Pīlēns ir vienīgais ko redzu premjerministra amatā. Viņš varētu Latvijā sakārtot daudzas lietas un atgriezt tautas ticību valdībai.

pirms 7 gadiem, 2013.12.12 10:22

edGars

Braucot pa pilsētu tā arī šķiet, ka jaunais karalis ir UPB, kopš LM vairs nav. Golfi ar UPB zīmēm šķiet uzpūtības pilni, gluži kādi bija Tuaregi pirms tam.
Ārpus minētā, protams, ir labi, ka ir cilvēki, kas grib un var.

pirms 7 gadiem, 2013.12.13 14:39

Liepājā