Par "Liepājas metalurga" TAP administratoru iecelts Velmers; lietu skatīs septembrī

Lietu par finanšu grūtībās nonākušā uzņēmuma "Liepājas metalurgs" tiesiskās aizsardzības procesu (TAP) Liepājas tiesa pēc būtības plāno skatīt 10.septembrī, informē tiesneša palīdze Inta Kurpa.

Lieta tiks skatīta rakstveida procesā. Tiesnese pieņēmusi lēmumu par "Liepājas metalurga" TAP administratoru iecelt Haraldu Velmeru.

Liepājas tiesa pirmdien saņēmusi "Liepājas metalurga" TAP pasākumu plānu. Uzņēmums un tā kreditori vienojušies "Liepājas metalurga" tiesiskās TAP pasākumu plānā kā TAP administratoru norādīt Velmeru.

"Es esmu sniedzis savu atzinumu par TAP pasākumu plānu, līdz ar to esmu piekritis būt par uzņēmuma TAP administratoru," informēja Velmers.

Jau ziņots, ka "Liepājas metalurgam" ierosināts tiesiskās aizsardzības process. Liepājas tiesa ir pieņēmusi uzņēmuma TAP pasākumu plānu, ko ir izstrādājuši uzņēmuma speciālisti un kas ir saskaņots ar visiem nodrošinātajiem un vairāk nekā 55% nenodrošināto kreditoru, kā arī ar kreditoru kluba pieaicināto finanšu konsultantu "Prudentia Advisers", informēja "Liepājas metalurgs".

Kā ziņots, "Liepājas metalurgs" nonācis finanšu grūtībās, pārtraucis ražošanu. Valsts kase jūlijā no valsts budžeta līdzekļiem samaksāja "Liepājas metalurga" vietā visu rūpnīcas parādu Itālijas bankai "UniCredit S.p.A." - 67 465 056 eiro jeb 47 414 711 latus. Pirms tam aprīlī Valsts kase Itālijas bankai veica "Liepājas metalurga" valsts galvotā kredīta pamatsummas daļas maksājumu 6 128 456 eiro (4 307 103 latu) apmērā.

Pievieno komentāru

Liepājā