Par jaunceļamo Liepājas ogļu staciju interesi izrāda "E.ON Ruhrgas International"

Vācijas enerģētikas kompānija "E.ON Ruhrgas International" izrāda interesi par jaunceļamo Liepājas ogļu staciju un uzsākusi sarunas ar Ekonomikas ministriju, šodien raksta laikraksts "Dienas Bizness".

Kā uzsver ekonomikas ministrs Kaspars Gerhards (TB/LNNK), ņemot vērā energoresursu un jaunās stacijas būvniecības izmaksas, visreālākais Latvijas šodienas risinājums ir ogļu stacija, kas, visticamāk, atradīsies Liepājā.

"Par šo staciju jau tagad savu interesi ir izrādījušas vairākas starptautiskas energokompānijas, tai skaitā "E.ON Ruhrgas International"," laikrakstam apstiprināja Ekonomikas ministrijas Enerģētikas departamenta direktors Uģis Sarma.

"Baltijas enerģētikas tirgus mūs interesē. Mēs jau apmēram desmit gadus esam pārstāvēti reģiona lielākajos dabasgāzes uzņēmumos. Tomēr attiecībā uz jauno ogļu staciju Liepājā mūsu uzņēmuma politika ir tāda, ka mēs sarunu procesa laikā nekādus komentārus nesniedzam," uzsvēra "E.ON Ruhrgas International" pārstāvniecības vadītājs Baltijas valstīs Mario Nullmeiers.

Kā raksta "Dienas Bizness", tomēr par faktu, ka lielo vācu energouzņēmumu interesē ne tikai Baltijas gāzes, bet arī elektroenerģijas tirgus, liecina kaut vai fakts, ka kopš 2005.gada "E.ON Ruhrgas International" pieder arī 20% Lietuvas sadales tīklu uzņēmuma RST akciju.

"E.ON Ruhrgas International" ir Eiropas lielākā privātā energouzņēmuma "E.ON", kas, kā liecina uzņēmuma 2008.gada pirmā pusgada finanšu dati, šo gadu varētu beigt ar 80 miljardu eiro (56 miljardu latu) lielu apgrozījumu, meitas uzņēmums. Tam pieder arī 47,23% "Latvijas gāzes" akciju, kā arī 6% Krievijas enerģētikas milža "Gazprom" akciju.

Pievieno komentāru

Liepājā