Par braukšanas maksu sabiedriskajā transportā politiski represētām personām

No 1.februāra stājušies spēkā Ministru kabineta 2009.gada 4.augusta noteikumu Nr.872 grozījumi (grozīti ar MK 27.01.2015. noteikumiem Nr.28) par braukšanas maksu sabiedriskajā transportā politiski represētām personām. Ņemot vērā cilvēku lielo interesi, sabiedrībā valdošo neskaidrību un saņemtos jautājumus, Liepājas sabiedriskā transporta aģentūra skaidro grozījumu būtību. 

Grozījumi nosaka, ka politiski represētām personām, uzrādot politiski represētās personas apliecību, un nacionālās pretošanās kustības dalībniekiem, uzrādot nacionālās pretošanās kustības dalībnieka apliecību, ir tiesības bez maksas izmantot sabiedrisko transportlīdzekli, kas pārvadā pasažierus reģionālās nozīmes maršrutā.  

Reģionālas nozīmes maršruts ir:

•    reģionālās starppilsētu nozīmes maršruts (piemēram, Liepāja – Rīga);
•    reģionālās vietējās nozīmes maršruts (piemēram, Liepāja – Rucava);
•    visi dzelzceļa maršruti,

savukārt pilsētas nozīmes maršruts ir maršruts, kas nodrošina pārvietošanos republikas pilsētas administratīvajās robežās, kā arī no šīs pilsētas uz tuvākajām apkārtējām teritorijām (Liepājas pilsētas robežās, uz Grobiņu, Dubeņiem, un Šķēdi).

Liepājas pilsētas nozīmes maršrutā aizvien ir spēkā iepriekšējā kārtība: pilsētā pastāvīgi deklarētie politiski represētie nestrādājošie pensionāri, kuriem piešķirtās pensijas apmērs un piemaksa par darba stāžu mēnesī ir 355,72 EUR vai mazāks, ir tiesīgi saņemt abonementa biļeti (mēnešbiļeti) braukšanai pilsētas maršruta autobusos vai tramvajos ar 50% atlaidi.

Abonementa biļeti var saņemt:

•    Liepājas pilsētas domes Sociālajā dienestā, E. Veidenbauma ielā 3 (113. kabinets), katru mēnesi no 20. datuma līdz nākamā mēneša 10. datumam no pirmdienas līdz ceturtdienai no plkst. 9:00 līdz 16:00, piektdienās no plkst. 9:00 līdz 15:00;
•    SIA “Liepājas namu apsaimniekotājs” kasē, Peldu ielā 5, katru darba dienu no plkst. 8:00 līdz 18:00.

Saņemot abonementa biļeti jāuzrāda personu apliecinošs dokuments un politiski represētās personas apliecība.

Abonementa biļete ir derīga tikai kopā ar represētās personas apliecību un personas apliecinošu dokumentu, no biļetē norādītā sākuma datumu līdz nākamā mēneša iepriekšējam datumam.

Informāciju sagatavoja Liepājas pilsētas pašvaldības aģentūra "Liepājas sabiedriskais transports"

Pievieno komentāru

Liepājā