Par 148 000 latu Liepājā šogad turpinās grants ielu atjaunošanu

Šogad Liepājā turpināsies pagājušajā gadā iesāktā grants ielu atjaunošana - no pašvaldības budžeta šogad tiem atvēlēti 148 000 latu, kas ir par aptuveni 30 000 latu vairāk nekā pērn, "Rietumu Radio" informēja uzņēmuma "Komunālā pārvalde" ceļu nozares vadītājs Mārtiņš Jākobsons.

Kā pastāstīja Jākobsons, šogad paredzēts atjaunot grants segumu vairākās Zaļās birzs un Laumas rajona ielās - Durbes, Talsu, Skuju, Užavas un daudzās citās ielās. Plānots, ka šogad ielu atjaunošanai piesaistīs vairāk tehnikas vienību nekā pagājušajā gadā, kā arī uzlabos darbu kvalitāti, ņemot vērā pērn gūto pieredzi. Vairākas pilsētas grants ielas, kā apstiprināja Jākobsons, arī šogad paredzēts apstrādāt ar speciālu pretputēšanas materiālu. Darbus plānots sākt maija sākumā.

Kā ziņots, pagājušā gadā Liepājā tika uzsākta grants ielu atjaunošanas programma, kuras gaitā jau atjaunotas vairāk nekā desmit ielas dažādos pilsētas rajonos. Pērn šiem darbiem pašvaldība piešķīra aptuveni 120 000 latu.

Kā iepriekš informēja Jākobsons, darbu gaitā tiek noņemts vecais ielu seguma slānis un piecu līdz 15 centimetru biezā kārtā uzklāts jauns grants segums, kā arī veikta lietus ūdens novadīšanas sistēmu tīrīšana un atjaunošana.

Kā skaidroja "Komunālās pārvaldes" pārstāvis, pēc ielu atjaunošanas mazināsies ūdens daudzums, kas pēc lielākiem nokrišņiem paliek uz ielas klātnes, to bojājot. Tāpēc mazāk veidošoties dubļi, bedres un salīdzinoši mazāk līdzekļu būs jātērē ielu ikdienas uzturēšanai.

"Jau vizuāli redzams, ka ielas vairs nav grants segumam raksturīgajā dzeltenīgajā tonī, bet tumšas. Grants segums ir sajaucies ar melnzemi un, protams, ka šāds segums nav izturīgs," nepieciešamību veikt atjaunošanu skaidroja Liepājas domes izpilddirektora vietnieks Didzis Jēriņš. Viņš arī pauda gandarījumu, ka pašvaldība beidzot ir atradusi līdzekļus grants ielu sakārtošanai.

Darbus grants ielās pagājušajā gadā veica uzņēmums "Latvijas autoceļu uzturētājs". Šogad Liepājas pašvaldība programmas "Ielu grants seguma uzlabošanas plāns Liepājas pilsētā no 2012.līdz 2015.gadam" laikā izsludinājusi jaunu iepirkumu konkursu par šo darbu veikšanu. Termiņš, līdz kuram pretendenti var iesniegt dokumentus, ir 2013.gada 20.marts.

"Komunālās pārvaldes izstrādātais plāns paredz, ka četru gadu laikā no 2012. līdz 2015.gadam būtiski jāuzlabo kopumā 97 grants seguma ielu tehnisko stāvokli 33 kilometru garumā. Kopējais programmas finansējums ir 605 325 lati.

Pievieno komentāru

Liepājā