Paplašinās Karostas bērnudārzu "Pienenīte"

Šovasar Karostas vienīgajā bērnudārzā "Pienenīte" plānots sākt apjomīgus ēku rekonstrukcijas darbus un jauna korpusa būvniecību, informē Izglītības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Liepājas domes priekšsēdētāja vietniece Silva Golde parakstījusi līgumu ar SIA "Būvprojektu vadība" par tehniskā projekta izstrādi, ko plānots pabeigt līdz vasaras sākumam.

Pēc tehniskā projekta un ekspertīzes veikšanas plānots veikt bērnudārza ēku demontāžu un jauna korpusa būvniecību, paredzot tajā vietu 120 bērniem. Tāpat plānots izbūvēt savienojošo galeriju ar bērnudārza jauno korpusu.

Bērnudārza rekonstrukcijas projekts paredz veikt telpu pārplānošanu, iekšējo un ārējo inženiertīklu nomaiņu, kosmētisko remontu ar grīdu nomaiņu, siltummezgla rekonstrukciju, jumta un pamatu siltināšanu, iebūvējamo mēbeļu uzstādīšanu, zibens aizsardzības un ugunsgrēka automātiskās signalizācijas sistēmu izbūvi.

Labiekārtos arī bērnudārza teritoriju, izveidojot jaunus rotaļu un sporta laukumus, zālienus un celiņus.

Projekta rezultātā no jauna tiks izveidotas 96 vietas pirmsskolas vecuma bērniem, tajā skaitā 36 vietas bērniem vecumā līdz trim gadiem, pēc kurām pašlaik Liepājā ir paaugstināts pieprasījums. Tāpat plānots izveidot deviņas jaunas darba vietas.

Pašlaik bērnudārzs "Pienenīte" ir izvietots trīs ēkās, kuras nodotas ekspluatācijā 1950.gadā. Divas no ēkām ir ļoti sliktā tehniskā stāvoklī.

Projekta kopējās izmaksas ir 1 168 509 lati, tai skaitā Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums un valsts budžeta dotācija ir 841 459 lati.

Pievieno komentāru

Liepājā