Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

PAPILDINĀTS. FOTO: Pasniedz Egona Līva piemiņas balvas ''Krasta ļaudis'' 1

16. septembrī Liepājā tika pasniegtas 2017. gada Egona Līva piemiņas balvas ''Krasta ļaudis''. Šogad Egona Līva piemiņas balvu ''Krasta ļaudis'' nominācijā ''Labākais oriģinālliteratūras prozas darbs latviešu valodā'' tika izvirzīti 12 literārie darbi, tostarp nominācijai ''Labākais skolu jaunatnes literārais darbs ''Ietin Latviju pasaku villainē'' saņemti 19 darbi. Iesniegtos darbus izvērtēja komisija.

Egona Līva piemiņas balvu ''Krasta ļaudis'' pasniedz ar mērķi veicināt interesi par latviešu literatūras klasiķi Egonu Līvu un viņa literāro mantojumu un devumu jūrniecības popularizēšanā. Konkurss aktualizē latviešu autoru darbus un akcentē jaunāko devumu latviešu literatūrā.

Balvu pasniegšana notika atpūtas centrā “Libava”.Apbalvošanas ceremonijā uzrunas teica Latvijas Republikas Kultūras ministre Dace Melbārde, Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Atis Deksnis, Latvijas Rakstnieku savienības valdes priekšsēdētājs Arno Jundze un Liepājas Kultūras pārvaldes vadītāja vietnieks Nauris Lazdāns.

Portāls piedāvā ieskatu balvu pasniegšanas ceremonijā.

PAPILDINĀTS:

*Galveno balvu un prēmiju 1000  eiro apmērā saņēma grāmatas "Virsnieku sievas" autore Andra Manfelde.

*Egona Līva piemiņas balvu “Krasta ļaudis” un prēmiju 300 eiro apmērā ieguva Anna Paula Spriedēja no J. Čakstes Liepājas pilsētas 10. vidusskolas ar darbu "Pasaka par dvēseļu gulbjiem".

*2. vietu un prēmiju 200 eiro apmērā saņēma Jeļizaveta Klimanova no Viļānu vidusskolas ar radošo darbu "Pasaka par Latvi" un Diāna Anna Audare no J. Čakstes Liepājas pilsētas 10. vidusskolas ar radošo darbu "Vēja raganiņas piedzīvojumi Liepājas ostā"

*3. vietu un prēmiju 100 eiro apmērā saņēma Rita Voronova no Tukuma Raiņa ģimnāzijas ar radošo darbu "Patiesības vēstnesis" un Agnija Lazdiņa no Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas ar darbu "Lībiešu sargātāji un "Līvlizt"".

*Liepājas Universitātes specbalva tika pasniegta rakstniecei Janai Eglei par grāmatu "Gaismā".

*Projekta “Piejūras pilsētu literārā akadēmija” specbalvu par mākslinieciski spilgtu, emocionāli piesātinātu vēstījumu par ļaužu likteņiem Daugavas krastos 2. Pasaules kara un pēckara okupācijas apstākļos saņēma rakstniece Inga Ābele par grāmatu “Duna”.

*Liepājas Rotari kluba specbalva par atmiņu stāstiem kā autentisku laikmeta liecību, atklājot latviešu sīkstumu, izturību un darba mīlestību 20. gadsimta vidū un otrajā pusē tika pasniegta rakstniecei Ainai Pāvulītei par grāmatu "Biju savā latviešu mētelītī tā pārsalusi…"

*Balvu no Liepājas Speciālās Ekonomiskās Zonas pārvaldes saņēma Māris Bērziņš par grāmatu "Gūtenmorgens. Otrreiz".

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Jurģis Palejs

Nu ko lai saka Literatūras kombainam būs par ko ieliet degvielu. Ar to arī apsveicam

pirms 2 gadiem, 2017.09.16 20:32

Liepājā