Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Papildina vidi degradējošu, sagruvušu, cilvēku drošību apdraudošu būvju reģistru

Kopš 2013. gada marta īpaša Būvvaldes komisija pieņem lēmumus par vidi degradējošas, sagruvušas vai cilvēku drošību apdraudošas būves statusu tām ēkām, kas "nedara godu" pilsētai, informē sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Komisija pieprasa šādu ēku sakārtošanu vai nojaukšanu, saskaņo izpildes termiņu un papildina šādu ēku/objektu reģistru. Pirms tam Būvvaldes speciālisti veic objektu apsekošanu un informācijas apkopošanu, izmantojot noteiktus kritērijus.
 
Līdz 2013. gada 8. maijam Vidi degradējošu, sagruvušu, cilvēku drošību apdraudošu būvju reģistrā ir iekļauti 42 objekti. No tiem 11 īpašumus pašvaldība turpmāk varēs aplikt ar paaugstinātu nekustamā īpašuma nodokli, jo tie iekļauti A, B vai C kategorijā – saskaņā ar pilsētas saistošajiem noteikumiem, tie ir bīstami, degradē pilsētvidi, tiem ir citas pazīmes, lai piemērotu paaugstināta nodokļa likmi.

Vidi degradējošu, sagruvušu, cilvēku drošību apdraudošu būvju reģistrs pieejams ŠEIT.

Reģistrs mājas lapas sadaļā Būvniecība/Būvniecības aktualitātes ir ievietots saskaņā ar Liepājas pilsētas Domes 2012. gada 20. decembrī pieņemtajiem saistošajiem noteikumiem Nr.34 "Par teritorijas kopšanu un būvju uzturēšanu", kas nosaka arī kārtību, kādā veicama pilsētvidi degradējošu, sabrukušu vai cilvēku drošību apdraudošu būvju klasificēšana, sakārtošana vai nojaukšana.

Iepriekš un arī joprojām būvju, kas degradē vidi, sakārtošanu un nojaukšanu regulēja un regulē Būvniecības likuma 31. pants, taču minētajos pilsētas noteikumos ir ietverts detalizētāks un konkrētāks teritorijas kopšanas un uzturēšanas pasākumu uzskaitījums, kurš ir saistošs jebkuram nekustamā īpašuma īpašniekam vai valdītājam.

Sagruvušu vai vidi degradējošu būvju sakārtošana vai nojaukšana aktuāla ir kļuvusi no brīža, kad stājušies  spēkā grozījumi likumā "Par nekustamā īpašuma nodokli", kura 3. panta 1.4 daļa paredz vidi degradējošu, sagruvušu vai cilvēku drošību apdraudošu būvi aplikt ar nekustamā īpašuma nodokļa likmi trīs procentu apmērā. Saeima, pieņemot šādus grozījumus, pašvaldībām ir devusi tiesības piemērot paaugstinātu nodokļa likmi.

Pievieno komentāru

Liepājā