Panika par piesārņojumu bijusi pāragra 1

Šonedēļ Liepājas Pašvavaldības policijas policisti ziņoja domei par nezināmas vielas piesārņojumu Karostā, kāpu zonā, tomēr Vides pārvaldes darbinieki atzinuši, ka nekāda piesārņojuma nav un grunts izdalījumi virszemē ir dabīgas izcelsmes.

Liepājas reģionālās Vides pārvaldes darbinieki grunts analīzi iespējamā piesārņojuma vietā Liepājas Karostā neveiks, jo nav apstiprinājies pieņēmums, ka apmēram 500 metrus no Ziemeļu mola varētu būt kāds grunts piesārņojums, vēstī Liepājas reģionālās Vides pārvaldes Piesārņojuma kontroles daļas vadītāja Māra Muceniece.

Kāpas atsegumā redzamas melnas, 30 centimetrus biezas joslas, kurās sūcas dzidrs ūdens, bez nekādas raksturīgas smakas. Muceniece sacīja, ka, visticamāk, tas ir gruntsūdens, kas sūcas caur tumšu mālainu grunts slāni. Šādi atsegumi redzami arī daudz kur citur jūras piekrastē.

Liepājas reģionālās Vides pārvaldes Piesārņojuma kontroles daļas noformētais pārbaudes akts nodots Liepājas domei, kas varēs lemt par tālāko rīcību.

Iepriekš tika ziņots, ka Liepājā pie Ziemeļu fortiem konstatēts iespējams grunts piesārņojums ar nezināmu vielu. To reida laikā atklāja Liepājas Pašvaldības policijas darbinieki.

Jūras un iekšējo ūdeņu pārvaldes Liepājas jūras kontroles sektora vadītājs Ainars Priediens sacīja, ka atsegums atrodas 30–50 metru attālumā no krasta un Baltijas jūrai nav bīstams. Vienīgi vētras laikā kādu gabalu no slapjās un melnās grunts varot ieskalot jūrā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Liepājā