Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Palīgā sauciens pēc izglītotiem frizieriem

Šajā mācību gadā Liepājas Valsts tehnikumā 21 jauniete izmantojusi iespēju, lai gada laikā iegūtu profesionālo izglītību friziera arodā. Liepājas Valsts tehnikumā (LVT) šāda ideja radās jau pirms vairākiem gadiem, taču prasīja nopietnus finansiālus un materiālus ieguldījumus.

“Jebkuru jaunu mācību programmu skolai ieviest un uzsākt nav vienkārši un lēti – tas prasa ieguldījumus,” skaidro LVT metodiķe, karjeras konsultante Ligita Reimane. Pēc ieteikumiem un pārrunām ar Latvijas Frizieru asociāciju, kā arī Rīgas Modes un stila tehnikumu nonākts pie secinājuma, ka būtu pieprasījums pēc profesionāliem un nopietni apmācītiem frizieriem.

“Pie mums mācās tērpu stila speciālisti, viņiem vajadzēja, ar ko draudzēties, jo viņiem pēc frizieriem ir nepieciešamība radošajā procesā. Sākām pētīt, ka par frizieri ar profesionālo kvalifikāciju var mācīties vienīgi Rīgā un Jelgavā. Ir arī kursi, kas piedāvā īsa laika apmācības, bet par to ir dažādi viedokļi, īpaši par kvalitātes jautājumu. Konkurence ir, bet, ja paskatās, tad pie labiem frizieriem nemaz tā nevar uzreiz tikt – pierakstīties var tikai pēc ilgāka laika, jo viņi ir aizņemti,” tendences raksturo un iemeslus programmas izveidei min L. Reimane.

Tehnikuma studiju korpusā Vānes ielā ierīkota mācību frizētava un klase. “Bez mācību frizētavas pro­grammu realizēt nav īsti iespējams. Topošās frizieres taču nevar pašas ar sevi strādāt vai tikai viena ar otru! Plānots, ka Vānes ielā 3. stāvs būs atvēlēts šuvējiem, tērpu stilistiem un frizieriem, tā teikt, skaistumkopšanai, jo ļoti ceram uz kurortoloģijas attīstību Liepājā,” nākotnes vīziju ieskicē tehnikuma pārstāve.

Mācības notiek skolotājas, atzītas un pieredzējušas frizieres Evitas Ernstsones vadībā. L. Reimane novērojusi, ka topošo frizieru pirmais kurss ir ļoti motivēts, meitenes ar patiesu interesi apgūst programmas saturu, vēlas daudz mācīties arī mājās.

Bez frizieru programmas LVT ir vēl dažas Eiropas Savienības līdzfinansētas mācību programmas, kas tapušas pēc darba devēju palīgā saucieniem pēc izglītotiem speciālistiem un darbiniekiem. Vēl šogad, no 8. novembra līdz 20. decembrim, uzņemšana notiks četrās programmās, lai jau 2018. gada janvārī mācības uzsāktu pamatskolu absolvējušie topošie lokmetinātāji un pavāri un ieinteresētie vidusskolas absolventi varētu mācīties par mehatroniķiem un grāmatvežiem.

Plašāk lasiet 9. novembra "Kursas Laikā".

Materiāls ir sagatavots ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Pievieno komentāru

Liepājā