Palīdz prāmja "Stena Foreteller" pasažierim

Naktī uz 17. augustu LJS Krasta apsardze dienests/ MRCC Riga lūdza Liepājas ostas Kapteiņdienestam ievest Liepājas ostā prāmi “Stena Foreteller”, lai sniegtu nepieciešamo medicīnisko palīdzību pasažierim, kam bija radušās smagas veselības problēmas.

Pēteris Gudkovs, Liepājas ostas kapteinis: “Liepājas osta ir iekļauta pasaules ostu katalogā, kurā atrodama informācija par ostas piestātnēm, dziļumiem utt. Gadījumos ja kādam kuģim radušās tehniskas problēmas vai nepieciešams glābt cilvēka dzīvību, kapteinis meklē tuvāko patvēruma ostu, izvērtē tās parametrus un lūdz palīdzību. Tā tas bija arī šajā gadījumā, kad saņemot lūgumu pēc palīdzības, tā arī nekavējoties tika sniegta un ar loča Jura Rasas palīdzību prāmi ieveda Liepājas ostā.”

Liepājas ostā ir viena piestātne, kur iespējams pietauvot prāmi, lai varētu atvērt rampu, diemžēl šajā laikā pie 46. piestātnes atradās prāmis “URD”. Līdz ar to tika pieņemts lēmums 195 m lielo prāmi  “Stena Foreteller”  pietauvoja pie 44. piestātnes. Sasirgušais vīrietis veiksmīgi tika nogādāts mediķu rokās, lai varētu saņemt nepieciešamo medicīnisko palīdzību.

Pēteris Gudkovs, Liepājas ostas kapteinis: “Cilvēka glābšanas operācija noritēja veiksmīgi, vienīgi apgrūtināta bija loča noņemšanas no kuģa, prāmim atstājot Liepājas ostu. Tas bija saistīts ar pērkona negaisu, kad vēja ātruma sasniedza 21 m/s. Tomēr neskatoties uz spēcīgo viļņošanos, loci no prāmja bez starpgadījumiem noņēma. Paldies, locim Jurim Rasa un loču kuģa “Austra” apkalpei par profesionālo darbību.”

Prāmis “Stena Foreteller” Liepājas ostā ienāca 3:15, bet jau 3:52 ostu atstāja un turpināja savu maršrutu. Prāmis bija ceļā no Somijas uz Poliju.

Pievieno komentāru

Liepājā