Pagaidām vēl neskata tērauda tirgotāja "Stemcor" prasību piedzīt no "Liepājas metalurga" zaudējumus

Kurzemes apgabaltiesa šodien līdz 17.decembrim atlikusi tiesas sēdi civillietā par tērauda tirgotāja "Stemcor" prasību piedzīt no "Liepājas metalurga" un tā meitaskompānijas gandrīz 10 miljonu latu zaudējumus, informē tiesneša palīdze Marika Jankovska.

Tiesas sēde šodien atlikta, pamatojoties uz Civilprocesa likuma 209.panta 4.daļu, kas paredz tiesas sēdes atlikšanu, ja nepieciešams pieaicināt par lietas dalībnieku personu, kuras tiesības vai ar likumu aizsargātās intereses var tikt aizskartas ar tiesas spriedumu. Lēmums atlikt tiesas sēdi šajā lietā saistīts ar "Liepājas metalurga" iesniegto maksātnespējas pieteikumu, ko šodien rakstveida procesā skata Liepājas tiesa.

Kā ziņots, viens no finanšu grūtībās nonākušā uzņēmuma AS "Liepājas metalurgs" kreditoriem - tērauda tirgotājs "Stemcor UK Limited" - no "Liepājas metalurga" un tā meitaskompānijas AS "Liepājas osta LM" solidāri vēlas piedzīt zaudējumus 18 978 894 ASV dolāru (9,83 miljonu latu) apmērā.

"Stemcor" ir jau trešais "Liepājas metalurga" kreditors, kas vērsies tiesā. Iepriekš Kurzemes apgabaltiesa jau apmierinājusi AS "Latvijas Gāze" prasību par 2,2 miljonu latu parāda un "Latvenergo" prasību par 962 085 latu parāda piedziņu no "Liepājas metalurga".

Jau ziņots, ka 4.novembrī "Liepājas metalurga" tiesiskās aizsardzības procesa (TAP) administrators Velmers iesniedza Liepājas tiesā uzņēmuma maksātnespējas pieteikumu. Šodien šo pieteikumu plāno skatīt Liepājas tiesa.

Pievieno komentāru

Liepājā