Pacienti šogad palikuši parādā ap 30 tūkstošus latu

Liepājas reģionālajai slimnīcai pacienti šogad palikuši parādā ap Ls 30 000, bet kopumā parāds ir vairāki simti tūkstoši latu, vēstī Liepājas reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētājs Juris Bārzdiņš.

"Uzskatu, ka mūsu valstī kopumā, salīdzinot stāvokli Eiropas Savienības un arī kaimiņvalstīs, cilvēki jau tā maksā no savas kabatas pārāk daudz. Ir ļoti daudz slimnieku, kuri cieš no hroniskām kaitēm un kuri jau tagad neārstējas, jo nevar samaksāt oficiālos līdzmaksājumus gan par zālēm, gan ārstēšanos slimnīcā. Tāpat ir skaidrs, ka arī pieci lati dienā līdzmaksājums par slimnīcu ne visiem iedzīvotājiem ir samaksājams," skaidroja Bārzdiņš un piebilda, ka šajos apstākļos nedrīkstētu vēl tālāk pasliktināties mazturīgo, parasti veco cilvēku aprūpe.

Jau ziņots, - tā kā valdība veselības aprūpes budžetu šogad nepalielinās, iztrūkums budžetā būs jāsedz pacientiem, pēc tikšanās ar Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības Streika komitejas pārstāvjiem 14.oktobrī preses pārstāvjus informēja veselības ministrs Ivars Eglītis (TP). Pakalpojumi paliks dārgāki, jo, "ko nespēs segt valsts, būs jāsedz pacientam", atzina Eglītis, turklāt samazināsies arī to apjoms, bet pacienti tiks aicināti pievērst lielāku uzmanību savai veselībai, izvēloties veselīgu dzīvesveidu un profilaksi.

Pievieno komentāru

Liepājā