Paaugstinās tarifu un ierīkos jaunas maksas autostāvvietas

Liepājā paredzēts palielināt maksu par autostāvvietas izmantošanu. No janvāra pašvaldības autostāvvietās iekasēs 30 santīmu stundā. Līdz šim par auto novietošanu bija jāmaksā 20 santīmu stundā.

Pašvaldības maksas autostāvvietu pārvaldnieks ir SIA “Liepājas autostāvvietas”. Noteikumi attiecas tikai uz šā uzņēmuma pārvaldījumā esošajām autostāvvietām, informē Liepājas domes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Saistošie noteikumi stāsies spēkā pēc publicēšanas laikrakstā “Latvijas Vēstnesis”, tas varētu notikt janvārī, prognozē A. Štāls. Iegūto naudu izmantos autostāvvietu un to apkārtņu uzturēšanai, kases automātu modernizēšanai.

Mēneša abonementa maksa par tiesībām lietot jebkuru SIA “Liepājas autostāvvietas” pārziņā esošu maksas autostāvvietu būs 15 latu. Mēneša abonements noteiktai maksas autostāvvietai būs 10 latu. Gada abonementa maksa par tiesībām lietot jebkuru maksas autostāvvietu būs  95 lati, bet gada abonements vienai konkrētai maksas autostāvvietai –45 lati.
 
Saistošo noteikumu kontroli veiks maksas autostāvvietu pārvaldnieka atbildīgais darbinieks un Pašvaldības policija. Stundas tarifa likme stāvvietās Liepājā nav paaugstināta kopš 1996. gada.

Pašreiz Liepājā ir 16 pašvaldības uzņēmuma apsaimniekotas autostāvvietas. SIA “Liepājas autostāvvietas” plāno šo skaitu pakāpeniski palielināt. Jaunas maksas stāvvietas Liepājā nākamajā gadā plānots ierīkot Rakstvežu ielā, Pasta un Radio ielu krustojumā, Lielā, Stendera un Baznīcas ielā.

Pievieno komentāru

Liepājā