PA kā "KVV Liepājas metalurga" saistību uzraudzītāja neizslēdz uzņēmuma kredīta atmaksas grafika pārskatīšanu

Valdība otrdien pieņēma lēmumu sarunas par AS "KVV Liepājas metalurgs" restrukturizāciju nodot Privatizācijas aģentūras (PA) dibinātas kapitālsabiedrības kompetencē, kas neizslēdz metalurģijas uzņēmumam izsniegtā kredīta atmaksas grafika pārskatīšanu.

Šodien pēc valdības sēdes finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) žurnālistiem sacīja, ka PA ir profesionālāka nekā Valsts kase šāda darījuma turpināšanai.

"Valsts kases mērķis nav vērtēt biznesa un restrukturizācijas plānus. Šī funkcija ir daudz atbilstošāka PA, jo aģentūrai ir pieredze šādu jautājumu risināšanā. Turklāt, ja nākotnē PA tiks veidota kā valsts aktīvu turētāja, tad loģiski, ka šo uzdevumu uzticam visprofesionālākajiem cilvēkiem," teica finanšu ministre.

Viņa arī atzina, ka valdība uzdeva PA sadarbībā ar Valsts kasi ne vēlāk kā līdz šā gada 1.jūnijam ziņot par progresu "KVV Liepājas metalurga" restrukturizācijas procesā.

Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (V) skaidroja, ka PA kapitālsabiedrība ar "KVV Liepājas metalurgu" risinās jautājumu par to, kā valsts varēs atgūt savu aizdevumu uzņēmumam 60 miljonu eiro apmērā.

Tajā pašā laikā ekonomikas ministrs norādīja, ka, uzticot "KVV Liepājas metalurga" saistību uzraudzību PA, valsts pastiprinās sarunas ar uzņēmumu. "Tā kā situācija kļuva sarežģīta, nolēmām piesaistīt PA, kas līdz šim bijusi iesaistīta šādu problēmu risināšanā," uzsvēra Ašeradens.

Savukārt PA valdes priekšsēdētājs Vladimirs Loginovs informēja, ka PA šādu jautājumu risināšanā ir kompetentāka nekā Valsts kase, tāpēc PA dibinās jaunu kapitālsabiedrību, kas nodarbosies ar "KVV Liepājas metalurga" kredīta un restrukturizācijas jautājumiem.

"Kapitālsabiedrībai ir vieglāk pārraudzīt izsniegto kredītu, nevis valsts iestādei. Turklāt no visām valsts kapitālsabiedrībām PA ir visatbilstošākais profils šāda uzdevuma veikšanai. Tieši šim projektam tiks dibināts PA meitasuzņēmums, tāds pats kā "Reverta" un "Hiponia"," skaidroja Loginovs un piebilda, ka PA kapitālsabiedrība tikšot dibināta drīzumā, tad arī būs zināms tās nosaukums.

Vēl nav zināms, vai jaunās kapitālsabiedrības izveidē tiks piesaistīti jauni darbinieki, taču ir skaidrs, ka kapitālsabiedrībā darbosies valde. "Iespējams, būs jāpiesaista konsultanti, vērtētāji, juristi utt. To visu ir vieglāk organizēt caur kapitālsabiedrību," sacīja PA vadītājs.

PA līdz 1.jūnijam ir jāpiedāvā risinājums, kā rīkoties ar "KVV Liepājas metalurgam" izsniegto valsts kredītu, lai valsts naudu atgūtu pārskatāmā nākotnē. "Ideja ir atgriezties pie normāli strādājoša kredīta. Tas var nozīmēt arī jauna maksājumu grafika izstrādi," pieļāva Loginovs, bet atzina, ka par konkrētu rīcību vēl tiks domāts.

Kā ziņots, Ukrainas investori "KVV Group" ir pieņēmuši lēmumu par AS "KVV Liepājas metalurga" rūpnīcas konservāciju. Šādu lēmumu "KVV Group" vadība pieņēmusi, ņemot vērā to, ka saglabājas ilgtermiņa negatīvie faktori, kas rada šķēršļus uzņēmuma darbībai - "pasaules metalurģijas tirgu pārņēmusī krīze, parādsaistības nodrošinātajiem kreditoriem un valsts neieinteresētība sniegt atbalstu nozarei".

Iekonservējot rūpnīcu, "KVV Liepājas metalurgs" plāno atlaist ap 300 darbinieku, bet aptuveni 100 darbiniekus paturēs tā sauktajā dežūrrežīmā.

Valdība 15.marta sēdes slēgtajā daļā skatīja "KVV Liepājas metalurga" restrukturizācijas plānu, taču nekādu lēmumu nepieņēma, nolemjot turpināt šo jautājumu skatīt šīs nedēļas sēdē.

Pievieno komentāru

Liepājā