Otro reizi norisināsies "Vinila diena Liepājā"

Sestdien, 15. oktobrī Liepājā, kluba "Fontaine Palace" teritorijā "Acropolis" jau otro reizi norisināsies pasākums "Vinila diena Liepājā", kurā interesentiem būs iespēja iepazīties ar jaunākajām tendencēm vinila plašu klausīšanās kultūrā, apmainīties viedokļiem ar plašu kolekcionāriem, uzzināt par smalkām tehniskām skaņu aparatūras niansēm, kā arī iegādāties skaņuplates, informē Emīls Dreiblats.

No pulksten 11 visas dienas garumā notiks skaņuplašu tirdziņš, kurā ikvienam būs iespēja redzēt, dzirdēt un iegādāties visdažādāko žanru un vecumu skaņuplates un citus ar tām saistītus aksesuārus. Paredzētas arī izglītojoša rakstura tikšanās un sarunas par mūzikas izdošanu vinila formātā. Pašu ražotās akustiskās sistēmas demonstrēs uzņēmuma "Sound Of Eden" pārstāvis Edijs Apenītis. Savukārt, pieredzē par ierakstu kolekcionēšanas niansēm un specifiku dalīsies kolekcionārs Genādijs Zujs.

Pēcpusdienā "Acropolis" ar nelielu koncertu uzstāsies "Liepaja Jazz Trio" ar saksofonistu Alex Balinski priekšgalā. Iecerēts, ka šo uzstāšanos ar analogajiem lenšu magnetofoniem iemūžinās rīdzinieks Balvis Trinkuns, kura aizraušanās ir dažādu analogo skaņu nesēju attīstīšana mūsdienās. Pašā vakarā, noslēdzot vinila dienas aktivitātes, klubā "Fontaine Palace" uzstāsies mixmaster AG jeb Andris Gailis, kurš, protams, spēlēs plates.

Paralēli moderno tehnoloģiju arvien straujākai attīstībai nosacītu renesansi piedzīvo vinila plates. 20. gadsimta būtiskākais mūzikas ierakstu nesējs savu aktualitāti nav zaudējis arī šajā tūkstošgadē – arvien vairāk cilvēku no jauna pērk atskaņotājus un plates, gana daudzi notrauš putekļus no savām jaunības dienu kolekcijām, bet citi pirmoreiz iepazīstas ar šādu mūzikas klausīšanās veidu.

"Vinila dienas Liepājā" idejas autors un rīkotājs ir vinila entuziasts Monvīds Gvozda, kurš pats pēdējo gadu laikā nopietni aizrāvies ar platēm un pērn pirmo reizi plašu kolekcionāru saietu sarīkoja Liepājā.

Pievieno komentāru

Liepājā