Ostā pieaug pārkrauto kravu apjoms

Šī gada pirmajā ceturksnī Liepājas ostā pārkrauts par 14,5% kravu vairāk nekā pērn tādā pat laikā. Pirmajā ceturksnī pārkrauts 1 541 300 tonnas kravu. Tas esot rūpīga darba rezultāts. Ostas investējušas tehnoloģijās un jaunās iekārtās, bet Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvalde attīstījusi infrastruktūru, uzsver LSEZ pārvaldnieks Guntars Krieviņš.

Par 33,6 % ir pieaudzis lejamkravu apjoms. Lielākais lejamkravu apjoms ir naftas produkti un jēlnafta. Stabili pieaug arī beramkravu apjomi, aprīlī pieaugot par 16,2 %, kas joprojām ir galvenais kravu veids Liepājas ostā un ir 45 % no kopējā kravu apjoma.

Lielākais kravu apjoms bijis AS „Liepājas osta LM”, kas aizvadītajā mēnesī pārkrāvusi 13 5811,01 tonnu kravu, kas ir par 40,6 % vairāk nekā tādā pat periodā pagājušā gadā.  

Otrs lielākais kravu apjoms aprīlī bijis "TransWide service", kas pārkrāvusi 79 604 tonnas kravu, palielinot kravu apjomu par 65,9%, salīdzinot ar pērno gadu, bet "DG Termināls" pārkrāvis 46 142,9 tonnas, kas ir par 49,2 % vairāk.

Pēc uzņēmuma prognozēm, šogad Liepājas ostā plāno pārkraut 5 miljonus tonnu kravu, vēstī LSEZ sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe.

Pievieno komentāru

Liepājā