Ostā pārkrauts vairāk kravu

Maijā Liepājas ostā kravu apgrozījums salīdzinoši ar pērno gadu pieaudzis par 10,7 procentiem un ir 381,2 tūkstoši tonnu, vēstī Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe.

Ievērojami kravu apjomi pieaugumi bijuši ostas kompānijām "Piemare” un "Glen Oil". Līderis joprojām ir AS „Liepājas osta LM”, kas šā gada maijā pārkrāva136 295,7 tonnas kravu, par 41,1 procentu pārsniedzot pērnā gada rezultātu.

Pavisam 2008. gada maijā Liepājas ostā pārkrautas 117,9 tūkstoši tonnu beramkravu, 178,9 tūkstoši tonnu ģenerālkravu un 84,4 tūkstoši tonnu lejamkravu.

Pirmajos piecos mēnešos ostā kravu apgrozījums pieaudzis par 13,2 procentiem. Lielākais pieaugums ir beramakravām un lejamkravām.

"Liepājas ostas kravu apjoma pieaugums ir saistīts ar kopējo tirgus situāciju, stividorkompāniju rūpīgu darbu un investīcijām infrastruktūrā un tehnoloģijās. Arī Liepājas SEZ pārvaldes infrastruktūras projekti ir veicinājuši kravu apjoma pieaugumu Liepājas ostā," norāda Liepājas SEZ Investīciju un mārketinga daļas vadītājs Ivo Koliņš.

Pievieno komentāru

Liepājā