Orientēšanās spēlēm "Liepājas pēdas Latvijā" var pieteikties vēl tikai šonedēļ

Orientēšanās spēlēm „Liepājas pēdas Latvijā”, kas notiks Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 25.gadadienā – 4.maijā – , interesenti var pieteikties vēl tikai šonedēļ, proti, līdz 24.aprīļa plkst. 17:00. Šobrīd dalībnieku skaits sasniedzis 451, informē pašvaldībā.

Spēlēm pieteikušās 104 komandas – 32 kājāmgājēju, 31 autobraucēju un 41 riteņbraucēju –,  kopā 451 dalībnieks. Interesenti spēlēm vēl var pieteikties līdz nedēļas beigām – 24.aprīlim vai kamēr dalībnieku skaits sasniegs 1000.

Šogad orientēšanās spēlēs būs iespēja piedalīties arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Pēc iepriekšējo gadu pieredzes un cilvēku izrādītās intereses, spēļu organizatori sadarbībā ar ekspertiem ir apsekojuši visus deviņus kājāmgājēju maršruta kontrolpunktus, izvērtējot to pieejamību cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Tie kontrolpunkti, kas ir pieejami cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, kontrolpunktu kartē, kas dalībniekiem tiks izdalīta spēļu startā, būs atzīmēti ar speciālu simbolu, kopumā tādi ir pieci kontrolpunkti. Lai izpildītu spēļu nolikumu, jāapmeklē visi pieci kontrolpunkti, bet dalībnieki pēc izvēles var apmeklēt arī visus deviņus kontrolpunktus. Lai dalībnieki ar īpašām vajadzībām nokļūtu līdz noteiktajiem kontrolpunktiem, vēlams maršrutu veikt asistenta pavadībā. Arī spēļu uzdevumi kontrolpunktos būs veidoti tā, lai tos varētu izpildīt arī cilvēki ar īpašām vajadzībām.

Rūpējoties par spēļu dalībnieku drošību, spēļu maršrutā dežūrēs arī pašvaldības policijas ekipāžas. Spēļu organizatori atgādina, ka spēļu laikā, pārvietojoties pa pilsētu, jāievēro visi ceļu satiksmes noteikumi.

Orientēšanās spēlēs komandām aicinātas piedalīties gan ģimenes un draugu, gan kaimiņu, kolēģu, skolēnu un studentu komandas, lai visi kopā atcerētos vēsturiskos notikumus Liepājā, kā arī uzzinātu ko jaunu par liepājnieku paveiktajiem darbiem un nākotnes iecerēm.

Jebkurš interesents spēlēs var piedalīties, organizējot komandu 3-5 cilvēku sastāvā. Komandām pirms sacensībām ir jāreģistrējas, aizpildot pieteikuma anketu, kas pieejama pašvaldības mājas lapā www.liepaja.lv sadaļā Sabiedrība/ Liepājas pēdas Latvijā 2015. Anketā dalībniekiem ir jāizvēlas dalības veids – kā gājējiem, riteņbraucējiem vai autobraucējiem (nolikumi pieejami pašvaldības mājas lapā). Aizpildīta anketa jānosūta uz e-pastu dome@dome.liepaja.lv. Pieteikuma anketu var aizpildīt arī Liepājas domes Apmeklētāju pieņemšanas centrā, Rožu ielā 6. Aizpildītas pieteikuma anketas jāiesniedz līdz š.g. 24. aprīlim.

Kontrolpunktu karte ar spēles uzdevumiem komandām tiks izdalīta noteiktajā starta laikā. Katram dalības veidam (gājējiem, riteņbraucējiem, autobraucējiem) ir noteikti 9 kontrolpunkti. Ierodoties kontrolpunktā, komanda saņems 10 punktus par kontrolpunkta atrašanu, kā arī vērtējumu līdz 5 punktiem par komandas ierašanās atraktivitāti un noformējumu. Kontrolpunktos būs iespējams iegūt papildpunktus, atbildot uz papildjautājumiem vai piedaloties fiziskajās aktivitātēs. Spēļu uzdevumu veikšanai dots noteikts laika periods bez laika kontroles starp kontrolpunktiem un finiša laika fiksēšanas, kontrolpunktus var atrast un apmeklēt brīvi izvēlētā secībā.

Dalībnieku reģistrācija 4. maijā pie Liepājas domes sāksies no plkst. 11:00. Savukārt spēļu noslēgums būs Rožu laukumā no plkst. 16:00, kur skanēs arī 4.maija svētku koncerts, uz kuru aicināts ikviens liepājnieks un pilsētas viesis. Plkst. 16:00 uzstāsies jauniešu grupa no Ventspils “Sally Quintet” ar populārām latviešu dziesmām. Plkst. 17:00 grupa “Tumsa” (vokāls Valters Frīdenbergs) izpildīs tautā iemīļotas dziesmas no visiem 7 albumiem. Līdz ar orientēšanās spēļu uzvarētāju sumināšanu, ap plkst. 18:30 svētku apsveikuma vārdus teiks Liepājas pilsētas domes vadība. Pēc uzrunas ikviens apmeklētājs aicināts kopā dziedāt Latvijas himnu “Dievs, svētī Latviju”. 4.maija svinības noslēgsies ar brāļu Auzānu un Slaveno Jersikas orķestra koncertprogrammu. Jaunās koncertprogrammas dziesmas ir gan jaunrade, gan Latvijā un pasaulē populāri skaņdarbi pārveidoti latviski un ielikti īpašajā orķestra skanējumā. Paralēli koncertam, ikvienam – gan bērniem, gan pieaugušajiem, būs iespēja pārbaudīt savu veiklību dažādās aktivitātēs un radošajās darbnīcās latviskās noskaņās. Pasākuma vadītāju lomās iejutīsies pazīstama televīzijas raidījuma vadītāji – Anna Rozīte un Kaspars Zlidnis.

Jau ziņots, ka orientēšanās spēles komandām „Liepājas pēdas Latvijā” norisināsies jau ceturto reizi.

Pievieno komentāru

Liepājā