Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Orientēšanās spēlēm "Liepājas pēdas Latvijā" pieteicies rekordliels dalībnieku skaits

Orientēšanās spēlēm "Liepājas pēdas Latvijā", kas notiks Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 25.gadadienā – 4.maijā – , pieteicies rekordliels dalībnieku skaits. Pavisam spēlēs piedalīsies 1148 dalībnieki 262 komandās.

Vislielākā dalībnieku pārstāvniecība ir kājāmgājēju komandās, kopumā spēlēm pieteikusies 101 kājāmgājēju komanda, tām seko 95 riteņbraucēju komandas un 66 ­– autobraucēju.

Ņemot vērā to, ka ļoti daudz pieteikumi spēlēm tika atsūtīti tikai pēdējā stundā pirms reģistrācijas beigām, dalībnieku skaits ir lielāks par maksimāli noteikto – 1000 dalībnieki. Lai 4. maija svētki izdotos skaisti, organizatori ir mobilizējuši visus spēkus, spēļu rīkošanā piedalīsies 130 brīvprātīgie, kā arī 40 pašvaldības darbinieki, bet par atrakcijām kontrolpunktos un spēļu noslēgumā rūpēsies uzņēmums SIA „Ūdensputni”, piesaistot 45 cilvēku lielu komandu.

„Orientēšanās spēles komandām „Liepājas pēdas Latvijā” šogad norisināsies jau ceturto reizi. Ja pirmajos gados dalībnieku skaits attiecīgi bija 535, 700 un 985, tad šogad tas ir sasniedzis rekordlielu skaitli ­– 1148. Tas parāda to, ka spēles jau nostiprinājušās kā laba tradīcija, ko iedzīvotāji gadu no gada vēlas turpināt. Šogad Rožu laukumā skanēs arī svētku koncerts, kas būs arī svinīgs noslēgums orientēšanās spēlēm. Aicinu ikvienu liepājnieku un pilsētas viesi apmeklēt koncertu, pavadot valsts svētkus kopā,” aicina domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš.

Šogad orientēšanās spēlēs ir iespēja piedalīties arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Tie kontrolpunkti, kas ir pieejami cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, kontrolpunktu kartē, kas dalībniekiem tiks izdalīta spēļu startā, būs atzīmēti ar speciālu simbolu, kopumā tādi ir pieci kontrolpunkti. Lai izpildītu spēļu nolikumu, jāapmeklē visi pieci kontrolpunkti, bet dalībnieki pēc izvēles var apmeklēt arī visus deviņus kontrolpunktus. Lai dalībnieki ar īpašām vajadzībām nokļūtu līdz noteiktajiem kontrolpunktiem, vēlams maršrutu veikt asistenta pavadībā. Arī spēļu uzdevumi kontrolpunktos būs veidoti tā, lai tos varētu izpildīt arī cilvēki ar īpašām vajadzībām.

Rūpējoties par spēļu dalībnieku drošību, spēļu maršrutā dežūrēs arī pašvaldības policijas ekipāžas. Spēļu organizatori atgādina, ka spēļu laikā, pārvietojoties pa pilsētu, jāievēro visi ceļu satiksmes noteikumi.

Kontrolpunktu karte ar spēles uzdevumiem komandām tiks izdalīta noteiktajā starta laikā. Katram dalības veidam (gājējiem, riteņbraucējiem, autobraucējiem) ir noteikti 9 kontrolpunkti. Ierodoties kontrolpunktā, komanda saņems 10 punktus par kontrolpunkta atrašanu, kā arī vērtējumu līdz 5 punktiem par komandas ierašanās atraktivitāti un noformējumu. Kontrolpunktos būs iespējams iegūt papildpunktus, atbildot uz papildjautājumiem vai piedaloties fiziskajās aktivitātēs. Spēļu uzdevumu veikšanai dots noteikts laika periods bez laika kontroles starp kontrolpunktiem un finiša laika fiksēšanas, kontrolpunktus var atrast un apmeklēt brīvi izvēlētā secībā.

Dalībnieku reģistrācija 4. maijā pie Liepājas domes sāksies no plkst. 11:00. Savukārt spēļu noslēgums būs Rožu laukumā no plkst. 16:00, kur skanēs arī 4.maija svētku koncerts, uz kuru aicināts ikviens liepājnieks un pilsētas viesis. Plkst. 16:00 uzstāsies jauniešu grupa no Ventspils “Sally Quintet” ar populārām latviešu dziesmām. Plkst. 17:00 grupa “Tumsa” (vokāls Valters Frīdenbergs) izpildīs tautā iemīļotas dziesmas no visiem 7 albumiem. Līdz ar orientēšanās spēļu uzvarētāju sumināšanu svētku apsveikuma vārdus teiks Liepājas pilsētas domes vadība. Pēc uzrunas ikviens apmeklētājs aicināts kopā dziedāt Latvijas himnu “Dievs, svētī Latviju”. 4.maija svinības noslēgsies ar brāļu Auzānu un Slaveno Jersikas orķestra koncertprogrammu, kas sāksies plkst. 18:30. Jaunās koncertprogrammas dziesmas ir gan jaunrade, gan Latvijā un pasaulē populāri skaņdarbi pārveidoti latviski un ielikti īpašajā orķestra skanējumā.

Paralēli koncertam, ikvienam – gan bērniem, gan pieaugušajiem, būs iespēja pārbaudīt savu veiklību dažādās aktivitātēs un radošajās darbnīcās latviskās noskaņās. Pasākuma vadītāju lomās iejutīsies pazīstama televīzijas raidījuma vadītāji – Anna Rozīte un Kaspars Zlidnis.

Evita Enģele, sabiedrisko attiecību speciāliste

Pievieno komentāru

Liepājā