Ogļu elektrostacijai labākā vieta Liepājā 1

Zinātnieki par labāko vietu Kurzemē cietā kurināmā elektrostacijas būvniecībai atzinuši Liepāju, šodien žurnālistiem paziņoja ekonomikas ministrs Kaspars Gerhards (TB/LNNK).

Savukārt Liepājas un Ventspils iedzīvotāju sabiedriskās domas pētījuma par elektrostacijas būvniecību šajā pilsētās liecina, ka abu pilsētu iedzīvotāji ir ieinteresēti enerģētikas jautājumos un vairāk nekā puse atbalsta cietā kurināmā stacijas būvniecību.

Kā ziņots, Ekonomikas ministrija (EM) iesniegusi valdībā pētījumu par iespējamo cietā kurināmā elektrostacijas vietas izvēli Kurzemē un sabiedriskās domas pētījumu par Liepājas un Ventspils iedzīvotāju attieksmi pret elektrostacijas būvniecību šajās pilsētās, par ko šodien Gerhards Ministru kabinetā (MK) informēs ministrus.

Kā norādīja EM sabiedrisko attiecību nodaļā, šī gada 11.martā MK akceptēja jaunu bāzes jaudu elektrostacijas būvniecību. Lai sekmētu cietā kurināmā elektrostacijas projekta virzību, EM tika uzdots izvērtēt esošo situāciju Ventspilī un Liepājā, precizējot iespējamo elektrostacijas novietojumu, kā arī pašvaldību un iedzīvotāju attieksmi pret iespējamo stacijas būvniecību.

Kā ziņots, pētījumu par elektrostacijas būvniecībai piemērotākās vietas izvēli veica Būvniecības, enerģētikas un mājokļu valsts aģentūra. Ventspilī tika vērtēts viens, bet Liepājā - trīs stacijas būvniecībai piemēroti būvlaukumi.

Veicot elektrostacijas optimālā izvietojuma priekšizpēti, novērtējot katras vietas plusus un mīnusus, valdība ir spērusi lielu soli pretim investoram, kas uzvarēs konkursā par stacijas būvniecību.

Jau ziņots, ka Saeima šī gada 10.aprīlī galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Elektroenerģijas tirgus likumā, ar kuriem tiek solīts Latvijā veicināt elektroapgādes drošumu un nodrošinājumu ar ražošanas jaudām.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

hekate

Es abām rokām - par. Beidzot taču jāpārrauj tā energoatkarības saite ar lielo brāli. Ogles piedāvā daudzas kaimiņvalstis . Un mūsdienu tehnoloģijas ļauj samazināt kaitīgos izmešus līdz minimumam.

pirms 12 gadiem, 2008.09.23 13:09

Liepājā