Notiks rokfestivāls "Saldus Saule" 1

Jau sestdien, 1. augustā no pulksten 16:00 Saldus Kalnsētas parkā uz lielās skatuves kāps Latvijā pazīstami un iemīļoti mākslinieki, lai uzstātos senākajā Latvijā notiekošā rokfestivālā „Saldus saule”. Šī gada īpašais projekts ir „Rudens vēju muzikants”, kurā Felikss Ķiģelis sapulcinājis Latvijā pazīstamus mūziķus, kuri atskaņos Ērika Ķiģeļa dziesmas.

Projekts „Rudens vēju muzikants” tika īpaši gatavots tēta jubilejas pasākumam, kas 9. maijā notika Rīgā, mūzikas namā „Daile,”” stāsta Ērika Ķiģeļa dēls Fēlikss Ķeģelis. “Nākošā vieta, kur projekts tiek realizēts, ir rokfestivāls „Saldus saule”. No vecajiem līviem projektā „Rudens vēju muzikants” ir Igo, Vilnis Krieviņš un Guntars Mucenieks, arī tēta draugs Armands Alksnis, vēl piedalās Mārtiņš Burkevics, Jānis Buķelis, es un arī saldenieks Andris Akermanis ar „Cik dažādi””, atklāj Fēlikss Ķiģelis.

„Gribam, lai festivālā Ērika Ķiģeļa mūzika izskanētu cik iespējams tuvu oriģinālam. Pa šiem gadiem ir bijis tik daudz aranžējumu, ka gribas, lai kopā ar Igo, Vilni un Guntaru izskanētu oriģinālās notis. Programmā iekļautas arī tās tēta dziesmas, kas sen nav spēlētas, piemēram, „Jānītis pīpē” un „Aprīļa pilieni”, instrumentālais skaņdarbs „Sapnītis”. Kalnsētas parka estrāde ir mājas šai mūzikai. Tas būs veltījums tētim, rokfestivālam „Saldus saule” un saldeniekiem”, stāsta Fēlikss Ķiģelis. „Līdz desmit gadu vecumam šīs dziesmas klausījos platēs. No bērnības par tām man palikušas tik gaišas un spēcīgas emocijas! Programmā „Rudens vēju muzikants” maksimāli tuvojamies manam bērnības oriģinālam. Pēdējos desmit gados klausītājiem šīs mūzikas pietrūka”, atklāj mūziķis.

Festivāla vakara programmā šogad uzstāsies „The Sound Poets”, „Pērkons”, „Dzelzs vilks”, Fēlikss Ķiģelis un  projekts „Rudens vēju muzikants”, „Opus pro”, Ivo Fomins, Linga, Anete, „Pienvedēja piedzīvojumi”, „Laika suns”, Ryga, „Rusted Wheel”.

Jau no plkst 11:00 visas dienas garumā pļavā aiz Cieceres upītes notiks sportiskas un mākslinieciskas atrakcijas, gadatirgus un izklaide visai ģimenei, plkst. 12:00 uz festivāla lielās skatuves ar Druvas saldējuma atbalstu organizētā bezmaksas bērnu koncertā priekšnesumus sniegs Saldus un Brocēnu novada jaunie talanti.

Apmeklētājiem no tālākām vietām festivāla organizētāji piedāvā apmesties telšu pilsētiņā. Telšu pilsētiņa būs atvērta no piektdienas, 31. jūlija plkst. 19:00 līdz svētdienas, 2. augusta rītam, plkst 12:00. Ar festivāla biļeti nakšņošana telšu pilsētiņā bez papildus maksas. 

Biļetes uz festivālu pieejamas visās „Biļešu servisa” kasēs, biļetes cena iepriekšpārdošanā 10 EUR. Festivālu „Saldus Saule” atbalsta akciju sabiedrība „Aldaris” un Saldus novada pašvaldība, festivāla radio – Radio SWH Kurzeme. Vairāk informācijas par pasākumu: www.saldussaule.lv

Uldis Akselrods
Festivāla organizētājs

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Liepājā