Notiks HIV testēšanas pasākumi

Liepājas pilsētas Domes Sociālā dienesta Narkoatkarības palīdzības punkts vienojies sadarbībā ar citām organizācijām Latvijā un citās Eiropas valstīs, lai piedalītos pirmās Eiropas HIV testēšanas nedēļas pasākumos ar mērķi veicināt un uzlabot informācijas par HIV testēšanas pieejamību un HIV testu veikšanu.

Eiropas HIV testēšanas nedēļas koordinators ir iniciatīvas grupa „HIV Eiropā”, kuras mērķis ir samazināt vēlu HIV diagnostiku un veicināt pēc iespējas plašāku sabiedrību uzzināt savu HIV statusu.

Latvija Eiropas Savienības valstu vidū ieņem otro vietu jauno HIV infekciju gadījumu skaita ziņā. Visvairāk HIV infekcijas gadījumu tiek diagnosticēts jaunu cilvēku vidū. Vienīgā iespēja to uzzināt ir veikt HIV testu! Tādēļ Eiropas HIV testēšanas nedēļas mērķis ir aicināt cilvēkus veikt HIV testu, jo HIV infekcija var skart jebkuru no mums. Risks pastāv ikvienam - „nedrošs sekss”, dzimumattiecības ar vairākiem dzimumpartneriem, nelietojot prezervatīvu, saskaršanās ar inficētām asinīm darbā, vai negadījumā u.c. Latvijā visvairāk HIV tiek reģistrēts heteroseksuālu cilvēku vidū (dzimumattiecības starp sievieti un vīrieti).

Daļa HIV inficēto cilvēku pat nenojauš, ka viņi ir HIV pozitīvi. Kad cilvēkiem vēlu tiek noteikta HIV infekcijas diagnoze, viņi vēlāk uzsāk ārstēšanu, biežāk cieš no saslimšanas komplikācijām un var inficēt citus. Savukārt laicīgi, drīz pēc inficēšanās noteikta diagnoze ļauj laikus uzsākt antiretrovirusālo ārstēšanu un cilvēks var dzīvot pilnvērtīgu dzīvi. Arī citu cilvēku inficēšanas risks ievērojami samazinās.

Laikā no 2013.gada 22.novembra līdz 2013.gada 29.novembrim Narkoatkarības pārvarēšanas palīdzības punktā notiks Eiropas HIV testēšanas nedēļas aktivitātes – būs pieejama informācija un konsultācijas par HIV un AIDS latviešu un krievu valodās, kā arī tiks piedāvāta iespēja veikt HIV testu. Pierakstīties uz HIV testu veikšanu var pa tālruni 63456120 vai ierodoties personīgi Narkoatkarības pārvarēšanas palīdzības punktā Flotes ielā 7.

Eiropas HIV testēšanas nedēļas laikā HIV testa veikšana tiek piedāvāta jebkuram apmeklētājam (personām līdz 14.g.v. jābūt klāt vecākiem vai aizbildim). Eksprestests ir BEZ maksas (to iegādājas par valsts budžeta līdzekļiem) un tiek veikts anonīmi. Būs iespējams veikt arī vīrushepatīta B,C un sifilisa eksprestestus.

Vairāk informācijas par Eiropas HIV testēšanas nedēļu var atrast mājaslapā: http://www.hivtestingweek.eu/.>

Informācija par Narkoatkarības pārvarēšanas palīdzības punktu (NPPP):

NPPP ir viens no 17 Latvijā esošiem HIV profilakses punktiem, kura darbības mērķis ir ierobežot HIV, hepatītu un seksuāli transmisīvo infekciju izplatību intravenozo narkotiku lietotāju vidū, kā arī novērst un tālāku atkarību izplatību Liepājas iedzīvotāju vidū. NPPP piedāvā sociālos, medicīniskos pakalpojumus un pakalpojumus atkarību profilaksē un motivācijas veidošanā.
NPPP atrodas Flotes ielā 7, Liepājā. Kontakti:
narkopunkts@gmail.com, 63456120.


NPPP vadītāja Madara Lapsa


Pievieno komentāru

Liepājā