Notiks "Baznīcu nakts"

Šovakar no plkst.18 visā Latvijā norisināsies kultūras notikums "Baznīcu nakts", kura laikā apmeklētājiem būs atvērtas 145 baznīcas visā Latvijā.

"Baznīcu nakts" programma veidota kā iespēja iepazīt kristīgo konfesiju - luterāņu, katoļu, baptistu, adventistu, metodistu, pareizticīgo un vecticībnieku - baznīcu garīgo un kultūras mantojumu. Baznīcās notiks koncerti, ekskursijas, pasākumi bērniem un laiks aizlūgumiem un apcerei klusumā, ekskursijas draudzes gidu vadībā ar iespēju uzkāpt baznīcas torņos un apskatīt citas ikdienā nepieejamas vietas. Notiks nakts lūgšanas un svecīšu dievkalpojumi.

Pasākuma kultūras programmu bagātinās Latvijā iemīļoti mākslinieki un mūziķi - solisti, kori, ansambļi, vokālās grupas un ērģelnieki.

Plašāka pasākumu programma, kā arī interaktīvā karte apskatāma mājaslapā "www.baznicunakts.lv".

Notikumam var sekot līdzi arī oficiālajos sociālo tīklu "Facebook.com", "Draugiem.lv" un "Twitter.com" profilos. Oficiālais pasākuma tēmturis sociālajos tīklos ir "#BaznicuNakts".

Pirmā "Baznīcu nakts" Latvijā tika organizēta 2014.gada 6.jūnijā, un tajā piedalījās 43 Rīgas dievnami. Pasākumu apmeklēja aptuveni 20 000 cilvēku. Baznīcu nakts ideja līdz Latvijai atceļoja no Austrijas, kur pirms desmit gadiem notika pirmais šāds Kristīgās baznīcas konfesiju un draudžu kopīgi rīkots ekumenisks notikums. Drīz pēc tam pasākums notika arī Čehijā un Slovākijā. Kopš 2012.gada Baznīcu nakts notiek arī Tartu, Igaunijā.

Pasākuma ieceri atbalsta Latvijas lielāko kristīgo konfesiju vadītāji. Latvijā Baznīcu nakti organizē starpkonfesionāla domubiedru grupa - nodibinājums "Baznīcu Nakts fonds".

Pievieno komentāru

Liepājā