Notiek ātruma kontroles maratons

Šorīt Latvijā ātruma kontroles maratona sākumā lielākais ātrums kas fiksēts kādam transportlīdzeklim ir 129 kilometri stundā.

Kā, atsaucoties uz Valsts policiju, ziņoja Latvijas Televīzijas raidījums "Rīta panorāma" pārkāpējs braucis pa Jūrmalas šoseju.

Kā ziņots, šodien pirmo reizi Latvijā norisināsies ātruma kontroles maratons, kad 24 stundas no šodienas plkst.6 Valsts policija (VP) intensīvi kontrolēs atļautā braukšanas ātruma ievērošanu, aģentūru LETA informēja Valsts policija.

Šis maratons pirmo reizi vienlaicīgi notiks visā Eiropā, sadarbojoties visām ar ceļa satiksmes drošību saistītajām institūcijām.

Ātruma kontroles maratona mērķis ir atturēt transportlīdzekļu vadītājus no tādu pārkāpumu izdarīšanas, kas saistīti ar atļautā braukšanas ātruma ievērošanu, un aicināt autovadītājus izvēlēties tādu braukšanas ātrumu, kas ir drošs pašiem un pārējiem ceļu satiksmes dalībniekiem.

Maratona idejas autori ir Vācijas ceļu policija, kas pirmo reizi to īstenoja 2012.gadā, gūstot labus panākumus ceļu satiksmes drošības uzlabošanā. Akcija guva plašu popularitāti, kā arī to atzinīgi novērtēja visa sabiedrība. Kopš Vācijas pieredzes arī citas valstis ir īstenojušas šādu akciju, taču šogad pirmo reizi ātruma kontroles maratonā piedalīsies vienlaicīgi lielākā daļa ES dalībvalstu.

Šādu risinājumu ierosināja Eiropas ceļu policijas tīkla (TISPOL) biedri - visu Eiropas dalībvalstu ceļu policijas augstākās amatpersonas.

Šogad trīs mēnešos uz Latvijas ceļiem ievainojumus guvuši 814 satiksmes dalībnieki, bet dzīvību zaudējuši 39 cilvēki.

Savukārt par pārsniegtu atļauto braukšanas ātrumu šoferiem noformēti 19 730 administratīvā pārkāpuma protokoli.

Pievieno komentāru

Liepājā