Noteiks energoefektīvāko ēku Latvijā

Konkursam "Energoefektīvākā ēka Latvijā 2013" pieteiktas 42 ēkas, no kurām 25 pretendē uz uzvaru nominācijā "Energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka Latvijā 2013".

Jau trešo gadu pēc kārtas Ekonomikas ministrija sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju un žurnālu "Būvinženieris" organizē konkursu "Energoefektīvākā ēka Latvijā".

Šogad konkursa pieteiktas 42 ēkas, kas ir par vienu vairāk, nekā pērn. Konkursa mērķis ir veicināt labo praksi ēku energoefektivātes jomā, veidot sabiedrības izpratni par ēku siltumnoturību, kā arī siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanas nozīmi un iespējām, informē konkursa rīkotāji.

"Kopš 2009.gada ar valsts un Eiropas Savienības fondu atbalstu pilnībā ir pabeigta siltināšana 208 mājām dažādos Latvijas reģionos. Līgumi noslēgti par vēl 553 māju siltināšanu, bet pieteikšanās programmai vēl turpinās pilnā sparā. Konkursā energoefektīvākā ēka vēlamies teikt paldies tiem cilvēkiem, kuru darbs palīdzējis ne vien ietaupīt enerģiju un samazināt maksājumus par apkuri, bet arī uzlabojis ēku vizuālo izskatu un pagarinājis to mūžu," vērtē Ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts.

Nominācijā "Energoefektīvākā renovētā daudzdzīvokļu ēka Latvijā 2013" pavisam iesniegti 25 pieteikumi, tai skaitā 4 ēkas Liepājā - Pļavu iela 4, E.Tisē iela 42, Roņu iela 3 un Ziedu iela 5.

Savukārt, nominācijā "Energoefektīvākā sabiedriskā ēka Latvijā 2013" desmit iesniegto pieteikumu vidū ir arī biroja ēka Kūrmājas prospekts 8/10.

Šobrīd konkursa komisija uzsākusi pieteikto ēku apsekošanu. Noslēguma pasākums plānots 2013. gada 26. jūnijā.

Sīkāka informācija: www.energoefektivakaeka.lv.

Pievieno komentāru

Liepājā