Nosolīts bijušais "Liepājas metalurga" kaļķa terminālis

Vakar notikušajā izsolē nosolīts maksātnespējīgajam uzņēmumam "Liepājas metalurgs" piederošs nekustamais īpašums - trīs kaļķa termināļa ēkas Sliežu ielā 4a, Liepājā, aģentūra LETA uzzināja maksātnespējas administratora Haralda Velmera birojā.

Kaļķa termināļa ēkas atrodas uz Igaunijas kaļķakmens ražotājam "Nordkalk" piederošas zemes, un nekustamais īpašums ir ieķīlāts par labu šai Igaunijas kompānijai. Terminālī "Liepājas metalurgs" uzglabāja kaļķi, kas bija nepieciešams ražošanas nodrošināšanai.

Nekustamā īpašuma novērtējums un izsoles sākumcena bija 197 000 eiro. Izsole notika ar lejupejošu soli.

Nekustamo īpašumu nosolījis vienīgais izsoles dalībnieks - kāda Latvijā reģistrēta juridiska persona. Pilna samaksa izsoles uzvarētājam jāveic viena mēneša laikā. Informācija par izsoles uzvarētāju un summu, par kādu viņš nosolījis īpašumu, netiek izpausta, iekams nav apstiprināti izsoles rezultāti.

"Liepājas metalurgu" par maksātnespējīgu atzina 2013.gada 12.novembrī. Ukrainas holdinga kompānija "KVV Group" pērn 2.oktobrī parakstīja pirkuma līgumu ar Latvijas valsti par maksātnespējīgā uzņēmuma "Liepājas metalurgs" iegādi, piedāvājot par to maksāt 107 miljonus eiro. Līdz darbības apturēšanai 2013.gadā tas bija viens no lielākajiem rūpniecības uzņēmumiem Baltijā un eksportētājiem Latvijā, veidojot aptuveni 0,7-1% no Latvijas iekšzemes kopprodukta.

Pievieno komentāru

Liepājā