Noslēdzies apdares darbu konkurss tehnikuma telpās

22. aprīlī noslēdzās divu dienu Latvijas profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu ceļojošā kausa izcīņas konkurss "Sienas krāsošana un dekoratīvā apmetuma uzstrādāšana", kurš šogad norisinājās PIKC “Liepājas Valsts tehnikums”.

Konkursā piedalījās astoņu Latvijas profesionālo izglītības iestāžu jaunie profesionāļi. Katru mācību iestādi pārstāvēja divi topošie celtnieki. PIKC “Liepājas Valsts tehnikumu” konkursā pārstāvēja apdares darbu specialitātes 2. kursa audzēkņi Edijs Beļajevs un Valdis Prūsis. Kā savu kārtas numuru puiši izlozēja 6. Kā atzina skolotāji Svetlana Priede un Gints Šulcs, audzēkņi sevi parādīja no vislabākās puses un jau pirms konkursa kopā ar skolas biedriem bija paveikuši milzu darbu, sagatavojot Vānes ielas 4 ceturto stāvu konkursam, informē PIKC "Liepājas Valsts tehnikums" Ārējo sakaru organizatore Ieva Skābarde.

Valsts izglītības satura centra Tālākizglītības un projektu nodaļas vadītājas vietniece Dace Ozoliņa pauda gandarījumu, ka uzņēmuma "Sakret" iniciatīva kļuvusi par ikgadēju valsts mēroga konkursu jaunajiem amatniekiem: "Tas veicina profesionālās izglītības iestāžu darbības mērķa sasniegšanu — sagatavot jaunos speciālistus darbam. Un ne mazāk svarīgi, ka tas popularizē būvniecības profesijas. Konkursā jaunieši rada paliekošas vērtības, līdz ar to iegūst ne tikai topošie speciālisti, bet arī izglītības iestāde, kurā notiek konkurss."

Konkurss norisinājās divas dienas un konkursanti strādāja gan iekštelpās, veicot sienu apdares darbus, gan tehnikuma sētā, izveidojot no sadarbības partneru “Aeroc”, “Sacret” un “Monier” materiāliem praktiski pielietojamus priekšmetus. Šajā konkursā žūrijas simpātiju balvu ieguva PIKC “Liepājas Valsts tehnikuma” komanda, izveidojot galdu un krēslu. Konkursantu izveidotos darbus joprojām var apskatīt Vānes ielas 4 sētā. 

Žūrija, kuras sastāvā bija būvniecības nozares darba devēju un profesionālo organizāciju pārstāvji, vērtēja topošo amatnieku darba kvalitāti, precizitāti, zināšanas, darba drošības ievērošanu un citus aspektus.

Konkursā ceļojošo kausu ieguva Daugavpils Būvniecības tehnikuma audzēkņi, kuri pērn konkursā ieguva 2. Vietu. Puiši sacīja, ka Liepāja ir ļoti skaista pilsēta un viņiem ļoti patikusi PIKC “Liepājas Valsts tehnikums” tūrisma specialitātes meiteņu noorganizētā ekskursija pa pilsētu ar riteņiem. Labu iespaidu atstājušas arī atjaunotā tehnikuma telpas.

Pievieno komentāru

Liepājā