Noslēdzas oficiālā peldsezona

Pirmdien noslēdzas oficiālā peldsezona, un Sabiedrības veselības aģentūra pārtrauc ūdens kvalitātes pārbaudes. Glābēji Liepājas pludmalē vairs nedežūrēs. Zvanot uz dežūrējošo glābēju tālruni svētdien ap pusdienlaiku, pretī atskan “numurs uz laiku ir slēgts”.

Pašvaldības policija apstiprina – līdz ar peldsezonu beidzas arī glābēju darbs. “Varbūt pirmdien, otrdien kāds vēl tur būs, bet oficiāli sezona ir beigusies,” pa tālruni skaidroja Pašvaldības policijas dežurants. Glābšanas stacijā mastā joprojām pland zilais karogs. Sarkani dzeltenais karogs, kas ziņo, ka pludmalē strādā glābēji, svētdien vēl bija. Saules un peldētāju bija vairāk nekā sestdien, ūdens temperatūru zinātāji vērtēja uz plus 14.

Peldsezonas laikā – no 15. maija līdz 15. septembrim – Sabiedrības veselības aģentūra (SVA) ūdens kvalitātes pārbaudes veica Liepājā: Dienvidrietumu un Karostas pludmalēs, pludmalē pie stadiona, grantskarjeros “Beberliņi”, kā arī Liepājas rajonā: pilsētas peldvietā Aizputē, pludmalēs Bernātos, Papē, Pāvilostā pie Jūrakmens un pie mola, Vērgales pagastā Ziemupē. Visās vietās ūdens kvalitāte bija atbilstoša un nevienu peldvietu apmeklētājiem neslēdza. Aizliegumi mikrobioloģiskā piesārņojuma dēļ bija Daugavas, Lielupes peldvietās un citviet Latvijā.

Šī bija ceturtā peldsezona, kopš SVA speciālisti veic peldūdens pārbaudes ne tikai jūras, bet arī iecienītākajās ezeru un upju peldvietās. Pavisam peldūdens kvalitāte tiek pārbaudīta 276 peldvietās. Peldūdens paraugi tika ņemti reizi divās nedēļās. Peldvietu ūdens kvalitātes rādītājus pēc laboratorisko izmeklējumu saņemšanas novērtē speciālists un dod slēdzienu par ūdens kvalitāti – peldēties atļauts, peldēties nav ieteicams vai arī peldēties aizliegts.

Pievieno komentāru

Liepājā