Noilguma dēļ KNAB izbeidz kriminālprocesu saistībā ar Liepājas SEZ iepirkumu

Noilguma dēļ Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) izbeidzis kriminālprocesu saistībā ar Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) iepirkumu.

KNAB pārstāve Inta Šaboha aģentūrai LETA apstiprināja, ka 29.aprīlī KNAB sāka kriminālprocesu par dokumentu viltošanu, ko izdarījusi valsts amatpersona laikā no 2011.gada maija līdz jūnijam saistībā ar iepirkumu konkursu.

Birojs jūnijā pabeidza pirmstiesas izmeklēšanu un nosūtīja kriminālprocesu Liepājas prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai. Savukārt Liepājas prokuratūras prokurors, uzskatot, ka nav pietiekamu pierādījumu, lai sauktu personas pie kriminālatbildības, nosūtīja lietu atpakaļ KNAB izmeklēšanas turpināšanai.

KNAB izmeklētājs 20.jūnijā saņēma krimināllietu no prokuratūras, taču nākamajā dienā, iestājoties kriminālatbildības noilgumam, KNAB izmeklētājs kriminālprocesu izbeidza.

Jau ziņots, ka 29.aprīlī KNAB darbinieki saistībā ar kriminālprocesu viesojās Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) pārvaldē, lai iegūtu pārbaudes veikšanai nepieciešamos dokumentus un informāciju.

Portāls "pietiek.com" iepriekš rakstīja, ka KNAB vizīte Liepājas SEZ pārvaldē saistīta ar 29.aprīlī sāktu kriminālprocesu par iespējamām nelikumīgām darbībām 2011.gada maijā-jūnijā notikušā iepirkumā par automašīnu piegādi pārvaldes vajadzībām.

KNAB izmeklē iespējamas nelikumīgas darbības, ko veikusi Liepājas SEZ pārvaldes iepirkumu komisija kādā pirms gandrīz diviem gadiem notikušā auto iepirkumā. Kriminālprocess ierosināts par dienesta viltojumu. Izmeklēšanai tuvi avoti portālam norāda uz laiku no 2011.gada maija sākuma līdz jūnija beigām. Šajā laikā noticis iepirkuma konkurss par tiesībām veikt automašīnu piegādi Liepājas SEZ pārvaldei, norāda portāls.

Portāls rakstīja, ka ar Liepājas SEZ dienesta auto pārvietojas gan Liepājas mērs, vienlaikus SEZ valdes priekšsēdētājs Uldis Sesks, gan SEZ pārvaldnieks Guntars Krieviņš.

Pievieno komentāru

Liepājā