Nogrimušās “Beverīnas” teritoriju izmeklē “Kristiāns Dāls”, ir aizdomas par metāla kravu arī uz klāja

Baltijas jūrā strādā Latvijas Jūras administrācijas hidrogrāfijas kuģis “Kristiāns Dāls”, apskatot teritoriju ap nogrimušo “Beverīnu”. Speciālistiem ir aizdomas, ka metāllūžņi varētu būt bijuši arī uz klāja, nevis tikai kravas tilpnē.

Speciālisti pētī magnētiskās anomālijas un ar ehalotu pārbauda jūras dibenu. Paredzams, ka “Kristiāns Dāls” Liepājā uzturēsies trīs četras dienas, “Rekurzemei” apstiprina Latvijas Jūras administrācijas pārstāve Sarma Kočāne.

Jau ziņots, ka ūdenslīdēji uz “Beverīnas” kravas tilpnē atrada nenostiprinātus vara kabeļa ruļļus.

Speciālistiem ir aizdomas, ka metāllūžņu krava varētu būt bijusi arī uz klāja, jo kuģis apgāzās un nogrima ar ķīli uz leju. Tas vedinot domāt, ka nenostiprināta metāla krava uz klāja sasvērusies vai saslīdējusi, zibenīgā ātrumā kuģi nogremdējot.

Sarunā ar aģentūru BNS “Beverīnas” īpašnieks Igors Fikss apstiprinājis, ka nedomājot no jūras izcelt kuģa vraku. “Ja arī kuģi no dzelmes paceltu, ar to neviens vairs nekuģotu. Tādi ir jūras likumi. Lai tas dus mierā,” teica I. Fikss. S. Kočāne neslēpj, ka izmeklētāju interesēs būtu nogrimušās “Beverīnas” vraku izcelt, taču Jūras administrācija to nefinansēšot. Cik tas maksātu, viņa nevar pateikt. “Pēdējo desmit gadu laikā neviens kuģis nav celts ārā. Tad ir jāveic aprēķini, lai saprastu, kāds darbs jāiegulda, cik daudz enerģijas, cik tas maksātu. Tas tomēr ir 15 metru dziļums,” spriež S. Kočāne.

Krasta apsardzes dienesta virsnieks kapteiņleitnants Roberts Lakučs apstiprina, ka jaunumu par atrastiem “ Beverīnas” apkalpes locekļiem nav.

Jau vēstīts, ka jūrā pie Liepājas pagājušajā otrdienā vēlu vakarā nogrima zvejas kuģis Beverīna. Uz kuģa bija sešu cilvēku apkalpe - 1967.gadā dzimušie Sergejs Naļimovs un kuģa kapteinis Sergejs Volkovs, 1956.gadā dzimušais kuģa mehāniķis Dainis Bagātais, 1963.gadā dzimušais Igors Gergeša, 1957.gadā dzimušais Igors Semjonovs un 1961.gadā dzimušais Valērijs Gavriško.

Pievieno komentāru

Liepājā