Nodedzis koka namiņš Jūrmalas parkā 1

Koka namiņš, kas atrodas Jūrmalas parkā, uzkalniņā blakus bērnu rotaļu laukumam, otrdienas vakarā nodedzis, nesagaidot oficiālu nojaukšanu, kas visticamāk būtu notikusi visnotaļ drīz, jo SIA "Dzīves ziedi" šeit ieplānojusi veidot ģimeņu atpūtas centru. Jaunajā projektā namiņam nebija vietas.

Otrdien, 11.martā, ap plkst.21, pēc futbola spēles, Liepājā, Jūrmalas parkā, nodedzis bērnu laukuma koka namiņš, portālam apstirpināja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse.

Kā pārliecinājāmies notikuma vietā ugunsgrēkā bojāta praktiski visa ēka, gan sienas, gan jumts. Materiālos zaudējumus un ugunsgrēka iemeslus patlaban noskaidro.

Dzēšanā bija iesaistītas divas ugunsdzēsēju cisternas un automašīna ar pārvietojamām kāpnēm, portālam sacīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes inspektore Rita Seļezņeva. Viņa pieļāva, ka, iespējams, kāds namiņam palīdzējis aizdegties, jo garām devušie daudz futbola līdzjutēju.

Liepājas domes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls portālam apstiprināja, ka zeme ap namiņu iznomāta SIA "Dzīves ziedi" un firma šeit plāno uzcelt ģimeņu atpūtas centru.

SIA "Dzīves ziedi" valdes priekšsēdētāja Svetlana Zaharjina, kura šobrīd atrodas ārzemēs, portālam sacīja, ka par ugunsnelaimi uzzina ar mūsu palīdzību. Viņa apstiprināja, ka koka namiņu bija paredzēts nojaukt. "Šis namiņš neatbilda nekādām prasībām un bija plānots to nojaukt atbilstoši visiem normatīvajiem aktiem, saskaņojot ar Liepājas pilsētas Būvvaldi," portālam sacīja J.Zaharjina.

Svetlana Zaharjina ir AS "Liepājas metalurgs" padomes priekšsēdētāja Sergeja Zaharjina dzīvesbiedre.

Nelielais koka namiņš vairākus gadu desmitus bija attiecīgās Jūrmala parka daļas sabiedriskais centrs, kur atradās bērnu laukuma inventāra nomas punkts, bērnu istaba, noliktavas, vēlāk arī spēļu automāti. Koka namiņš bija sliktā tehniskā stāvoklī, tajā nebija iespējams ierīkot kafejnīcu vai kā citādi to labiekārtot, jo ēkai nebija pievadīts dzeramais ūdens un to nācās sūknēt no dziļurbuma, vēstī aģentūra LETA.

Pašvaldības bilancē esošajam namiņam nebija arhitektoniskas vērtības, jo tas bija būvēts nenosakāmā 20.gadsimta 60.-70.gadu stilā, tomēr vairāku liepājnieku paaudžu atmiņā tas saglabājies kā neatņemams attiecīgās Jūrmalas parka daļas akcents.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

ina

paskatieties e-draugos Kristapa Vīdnera bildes , nobildējis pašu degšanas procesu!

pirms 13 gadiem, 2008.03.12 16:35

Liepājā