Nobeigumam tuvojas Liepājas Universitātes galvenās ēkas remontdarbi

Līdz studiju gada sākumam Liepājas Universitātē plānots pabeigt lielāko daļu jeb 95% apjomīgo remontdarbu, kas sākti šā gada pavasarī un izmaksā vairāk nekā 600 000 latu, "Rietumu Radio" informēja Liepājas Universitātes (LiepU) Projektu daļas vadītājs Atis Egliņš-Eglītis.

Kā pastāstīja LiepU pārstāvis, patlaban mācību iestādes galvenajā ēkā, Lielā ielā 14, notiek vairāku auditoriju remonts, lifta montāža, uzbrauktuves izbūve un citi darbi, kas saskaņā ar būvniekiem noslēgto līgumu, jāpabeidz līdz 30.septembrim.

"Izskatās, ka aizkavēšanās nebūs un būvnieki spēs visu izdarīt laikā," atzina Egliņš-Eglītis, paužot cerību, ka remontdarbi septembrī būtiski neietekmēs LiepU studiju procesu.

Kā norāda LiepU pārstāvis, ēkā notiekošie remontdarbi ir lielākie kopš ēkas uzbūvēšanas. To laikā notiek ne tikai 15 auditoriju, gaiteņu, foajē un citu telpu kosmētiskais remonts, bet arī tiek mainīta novecojusī elektroinstalācija, kanalizācijas sistēma un ierīkota moderna ugunsdrošības sistēma.

Runājot par lifta izbūvi ēkā, Egliņš-Eglītis atzina, ka tas nepieciešams, lai nodrošinātu vides pieejamību. "Bija diskusijas arī par citiem veidiem, kā nodrošināt vides pieejamību, tomēr lifta izbūve tika atzīta par vispiemērotāko šai ēkai," atzina projektu daļas vadītājs, piebilstot, ka lifta izbūve ir dārgākā projekta pozīcija. Savukārt tehnoloģiski vissarežģītākais darbs projekta laikā izrādījies vēsturisko ēkas granīta kāpņu atjaunošana.

Kā nākamos darbus, kas gaida rindā, Egliņš-Eglītis min telpu iekšdarbus LiepU dienesta viesnīcās, Kuršu ielas filiāles telpu renovāciju un lielās zāles remontu bijušajā Valsts tehnikuma ēkā. Nesen esot izstrādāts zāles atjaunošanas tehniskais projekts.

2011.gadā Liepājas dome nolēmusi bijušo Valsts tehnikuma ēku nodot bez atlīdzības LiepU.

Pievieno komentāru

Liepājā