No RP Liepājas domē ievēlētie deputāti algo juristu bezmaksas konsultāciju sniegšanai iedzīvotājiem

Kopš vasaras no Reformu partijas (RP) Liepājas domē ievēlēto piecu deputātu iedzīvotāju pieņemšanās reizi mēnesī piedalās deputātu algots jurists, kurš bez maksas konsultē iedzīvotājus par dažādiem juridiskiem jautājumiem, "Rietumu Radio" informēja RP valdes loceklis, Liepājas domes deputāts Jānis Vilnītis (RP).

Katra mēneša pirmajā trešdienā, kad notiek iedzīvotāju pieņemšana pie pieciem Liepājas domē no RP ievēlētajiem deputātiem, piedalās jurists, bijušais liepājnieks Edgars Štāls, kurš, kā atzina Vilnītis, labi orientējas ar pašvaldību saistītos jautājumus, jo juridiskas konsultācijas sniedz vairākām pašvaldībām. Algu par darbu Štālam nodrošina pieci RP deputāti.

RP deputātu nolīgtais jurists iedzīvotājus konsultējot jau kopš jūlija, taču Vilnītis nevarēja precīzi pateikt, cik iedzīvotāju šo iespēju jau izmantojuši. "Ja iepriekšējos četrus gadus uz pieņemšanām pie manis pieteicās vidēji divi trīs apmeklētāji, tad tagad visas sešas vietas ir pilnas," apmeklētāju pieaugumu raksturoja Vilnītis.

Viņš ir pārliecināts, ka bezmaksas jurista konsultācijas liepājniekiem ir nepieciešamas - tādā veidā varot palīdzēt atrisināt reālas problēmas. Kā piemēru viņš minēja kādu apmeklētāju, kurai bijušas nesaskaņas ar Liepājas domes būvvaldi par malkas šķūņa renovāciju un bijis nepieciešams padoms, kā rīkoties.

Jau ziņots, ka RP jau savā priekšvēlēšanu programmā solīja Liepājā izveidot tiesībsarga amatu, kurš uzklausa iedzīvotāju sūdzības un ierosinājumus.

Pievieno komentāru

Liepājā