Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

No miega lupatiņas līdz krāšņiem tērpiem

Kādu rītu Ina Šmite pamodusies ar vīziju, ka nodarbosies ar šūšanu un izšūšanu, un dzīvesbiedrs ideju atbalstījis. Nu jau trīs gadi, kopš sapnis īstenojies. Viņas darbus ievērojuši ne tikai veikaliņa "Martas kiosks" un svētku tirdziņu apmeklētāji, bet arī interneta lietotāji pašmājās un ārzemēs, raksta "Kursas Laiks".

Pirmās tapušas miega lupatiņas. "Tie ir silti un mīksti, apdarināti auduma gabaliņi, kam piešuju kāda mīlīga zvēriņa galvu. Mazuļiem pirms aizmigšanas patīk tādas ņurcīt rociņās, lai nomierinātos, sajūtot māmiņas smaržu. Mūsu meitai Šeilai jūnijā būs seši gadi, bet viņa joprojām liekas gulēt ar savu miega lupatiņu,” pastāsta I. Šmite.

Bēbīšu priekšautiņu izšūšana sākusies, kad uz parauga, ko māsa atsūtījusi no Īrijas, Ina izveidojusi meitiņas vārdu. Pamazām rokdarbniece sākusi bērnu datus izšūt uz standarta formas dekoratīviem spilventiņiem, ko parasti dāvina, ejot raudzībās.

Pakāpeniski bērniem adresēto lietu klāstu papildinājušas mīkstās mantiņas no lina vai kokvilnas, ko bērni var pakošļāt. Tās var mazgāt veļasmašīnā, tās nav alerģiskas, tajās nedzīvo putekļu ērcīte, jo tiek pildītas ar speciālu materiālu. 

Pēdējos gados pieprasītas ir kleitas un svārki ar latvju rakstu zīmēm, īpaši krāsu salikums – balts ar latviski sarkano.

Šuvējai ļoti patīk darināt tērpus mazajām dāmiņām, uz ko iedvesmo pašas atvasīte. "Šeila domā, ka visas kleitas šuju tikai viņai, un grib, lai visas būtu garas un rozā. Katru brīvdienu meitene atver skapi, lai izvēlētos citu tērpu no savas garderobes, bet bērnudārza audzinātāja arvien nopriecājas, ka Šeilai ik pēc brīža jauna kleitiņa. Meitenēm taču ir jāpucējas!"

I. Šmite pēc profesijas ir komersante, studējusi tiesību zinātnes, kas ietver komercdarbību. Iegūtās zināšanas palīdz gan projektus rakstīt, gan grāmatvedību turēt kārtībā. Iepriekš strādājusi pašnodarbinātā statusā un nupat nolēmusi pamēģināt citu uzņēmējdarbības formu – patentu.

"Grobiņas spēkavotā" kapsēdniece ir kopš biedrības pirmsākumiem. Gandarījumu sniedz gūtā pleca sajūta: tiek organizēti kopīgi pasākumi, semināri, turklāt ar kompanjoniem interesantāk, drošāk un izdevīgāk realizēt savu produkciju.

Plašāk lasiet 26. aprīļa "Kursas Laikā"!


Liepājā