No Liepājas Latviešu biedrības nama pēdējā gaitā pavadīs bijušo domes priekšsēdētāju Teodoru Eniņu

Šodien plkst.12 no Liepājas Latviešu biedrības nama pēdējā gaitā pavadīs bijušo domes priekšsēdētāju Teodoru Eniņu. Bijušo Liepājas pilsētas galvu guldīs Rudbāržu pagasta Sprīžu kapos. Jau ziņots, ka T. Eniņš mira naktī uz 25.septembri.

Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks aģentūrai LETA sacīja, ka pašvaldība oficiāli piedalīsies Eniņa izvadīšanā.

Eniņš dzimis 1934.gada 6.decembrī Liepājā kalpotāju ģimenē. Pamatizglītību ieguvis Liepājā. Mācījies Liepājas 1.vidusskolā, pēc tam augstskolā studējis medicīnu. No 1960.gada strādājis par ķirurgu Liepājas Centrālajā slimnīcā, bijis šīs slimnīcas Traumatoloģijas un ortopēdijas nodaļas vadītājs.

1988.gadā Eniņš iesaistījies LTF Liepājas nodaļas dibināšanā, bijis viens no tās līdzpriekšsēdētājiem un priekšsēdētājs. 1990.gada martā Eniņš ievēlēts par Augstākās Padomes deputātu, bijis Sociālās nodrošināšanas un veselības aizsardzības komisijas priekšsēdētāja vietnieks. Iecelts par labklājības ministru, šajā amatā strādājis no 1991.gada 19.novembra līdz 1993.gada augustam.

Pēc ministra pilnvaru izbeigšanās atgriezies Liepājā un no 1994.gada sācis strādāt savā pamatprofesijā Liepājas Centrālajā slimnīcā. Iesaistījies pilsētas sabiedriskajā dzīvē, ievēlēts par Liepājas domes deputātu un tās priekšsēdētāju. Šo amatu pildījis no 1994.gada līdz 1997.gada 21.martam. Veselības dēļ aktīvās darba gaitas beidzis 1997.gadā.

Pēdējos gadus Eniņš saimniekoja savā nelielajā zemnieku saimniecībā "Ramati" Kuldīgas rajona Rudbāržu pagastā.

Apbalvots ar III šķiras Triju Zvaigžņu ordeni un 1991.gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi.

Precējies. Sieva Aina pēc profesijas ir mūzikas pedagoģe, tagad pensionāre. Ģimenē bijis dēls Dzintars, kurš traģiski gājis bojā, meita Dace strādā Liepājā par ārsti. Ir četras mazmeitas.

Pievieno komentāru

Liepājā