No darba atbrīvoti pirmie 200 "Liepājas metalurga" strādnieki

Šodien sākusies finanšu grūtībās nonākušā uzņēmuma "Liepājas metalurgs" (LM) darbinieku atlaišana, un pirmajā dienā darba attiecības pārtrauktas ar 200 cilvēkiem, informē Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Liepājas filiāles vadītāja Dace Baumane.

No darba atbrīvotajiem cilvēkiem izsniegtas maršruta lapas, kurās norādīts, kad viņam jāierodas NVA filiālē, lai reģistrētos bezdarbniekos. Rīt NVA jāierodas 99 bijušajiem LM darbiniekiem, piebilda Baumane. "Kādi desmit cilvēki ir pateikuši, ka viņiem jau ir darbs un viņi bezdarbniekos nereģistrēsies. Tāpat starp jau atlaistajiem darbiniekiem ir vairāki pensionāri, kuri nenāks pie mums," informēja NVA Liepājas filiāles vadītāja.

No šodienas LM telpās katru dienu, kamēr turpināsies darbinieku atlaišana, dežurēs divi NVA darbinieki, kuri katram no atlaižamajiem izsniegs maršrutu lapas, kad šim cilvēkam ir jāierodas NVA filiālē. Vaicāta, vai NVA darbinieki spēs apkalpot visus no darba atbrīvotos strādniekus, Baumane sacīja: "Ir jātiek galā. Pieturoties pie tās kārtības, kādu esam izstrādājuši sadarbībā ar uzņēmuma personāldaļu, visam vajadzētu būt kārtībā."

Kā ziņots, tuvākā mēneša laikā tiks atlaisti aptuveni 1500 LM darbinieki, vakar žurnālistiem sacīja LM maksātnespējas administrators Haralds Velmers.

Pievieno komentāru

Liepājā