No aptuveni 700 eglītēm veidotā Liepājas galvenā egle šogad būs spožāka 9

Šonedēļ liepājnieki un pilsētas viesi ir aculiecinieki, kā pilsētas centrā blakus Rožu laukumam top pilsētas galvenā egle. Tā šogad būs vēl spožāka.

Lielā egle kopumā izskatīsies tāpat kā pirms gada - galotni apsegs koši sarkana rūķa cepure un zaros no apakšas līdz augšai spīguļos krāsaini svētku bumbuļi, taču šo spožumu skaits būs palielinājies.

Galvenās Liepājas pilsētas egles augstums ir 12 metri, platums apakšā - desmit metri. Egle veidota uz metāla karkasa - no aptuveni 700 mazām eglītēm, kas iegādātas stādaudzētavā, portālu "Rekurzeme" informē Liepājas pilsētas Būvvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

nepatīk

Jau kuro gadu bendē tās mazās eglītes. Sāk jau apnikt tas saliktenis. Vai tad nevar vienreiz pārstādīt vienu lielāku egli?

pirms 2 mēnešiem, 2020.11.25 21:52

Apnicis variants

Tā lielā egle pēc redzamās bildes ir šķība ! Bet par mazām eglītēm gan jau kādā stādaudzētavā ar kādu draugu viss sakārtots

pirms mēneša, 2020.11.26 18:18

brīnos

Man savukārt ļoti patīk,iebraukušie viesi vienmēr priecājas par smuko egli,sevišķi ar rūķa cepuri.Jautājums"nepatīk" vai Jūs mājās eglīti neliekat? Sēžat Ziemassvētkos bez, kā tāds Grinčs? Ja tomēr svētkus svinat ar eglīti, vai tad tā netiek nobendēta, vai tā pie Jums atnāk labprātīgi? Cik var čīkstēt, par eglīšu skaitu un postīšanu...eglītes jau sen tiek audzētās īpašās stādaudzētavās tieši svētkiem.Tas ir bizness.

pirms mēneša, 2020.11.26 22:05

nepatīk

Nē nelieku eglīti. var jau nozāģēt izaugušai eglei apakšējo lielo zaru, bet ne jaunu, skaistu, neizaugušu eglīti. tas ir tāpat kā nogalināt mazu neizaugušu jēriņu, lai kādai stulbai dāmai uztaisītu cepuri.

bizness bizness, tai biznesā dvēseles nekādas. tik plastmasīgs uzpūsts skaistums.

pirms mēneša, 2020.11.28 15:12

Skaudības Dievs

Kovid-19 laikā, kad daudziem cilvēkiem nav nedz darba, nedz naudas, pompozi svinēt Ziemassvētkus ir ļoti neētiski. To svētku egli varēja necirst un atstāt mežā, lai tā aug un priecē Dabas Māti. Labāk izlietoto naudu egles iegādei novirzītu trūkumcietējiem - trūcīgām un maznodrošinātām personām. Tas būtu cilvēcīgi, tomēr mēs dzīvojam mūsdienu Latvijā, kur cilvēcība ir valdībai sveša lieta. Ēdušais neēdušo nesapratīs. Es aizlūgšu Latvju Dievus, lai Latvju Dievi iemāca mūsu valdībai cilvēcību un cilvēkmīlestību. Tauta bez svētku egles var izdzīvot, bet bez ēdiena nē.
Ar cieņu, Skolnieciņš Latvju Skaudības Dievs (Skauģu Skauģis)
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
#nabadzība #GMI #Skolnieciņš

pirms mēneša, 2020.11.27 20:54

Acīs mirdz prieks satraukta sirds eglīte mirdz

Jāiet būs uz egles iedegšanu ar draugiem patusēt.

pirms mēneša, 2020.11.28 17:20

Domājiet pozitīvi

( to brīnos ) Nezināšana neatbrīvo no atbildības! Ja nezini,sen jau ir darits zināms,ka mežā nedrīkst iet cirst eglītes svētkiem, bet gan ceļmalas grāvjos, pļavās un uz lauka ! Kad braucat pa meža ceļiem vai parastiem auto ceļiem pa mežu, paskataties kā pilni grāvji pieauguši dažāda izmēra eglītēm, viņas taču tur nevar atstāt augšanai.Ja nepaņemsiet svētkiem,mežstrādnieki vienalga tos grāvjus iztīrīs,nu neļaus taču ceļam aizaugt!Nevajag taču uzreiz domāt ka visi kā mežoņi skries iekšā mežā un cirtīs un lauzīs ! Kas pats tā nedara,tam tā nešķiet !

pirms mēneša, 2020.11.29 13:15

brīnos

(to Domājiet pozitīvi) Kas Jums lika domāt, ka nezinu.Arī mūsu ģimene meklē eglīti atļautajās vietās.Runa gāja, par to,ka egle mums pilsētā ļoti skaista un tās 700 eglītes ir speciāli audzētas, tāpat kā tās ,ko ģimenes pērk tirgus plačos. Pārlasiet tekstuun arī komentātus,pirms gribat kādu pamācīt.
(to nepatīk)palika pat Jūsu žēl ....Ziemassvētki ir siltuma un ģimenes svētki, un eglīti jau lika arī mūsu senči....

pirms mēneša, 2020.11.29 18:51

nezinu

tad jau labāk tās 700 eglītes izdalīt tiem, kas netiek līdz eglītēm, vai nevar tās nopirkt, būtu lielāks labums un prieks tiem cilvēkiem. un vienu lielu egli pārstādīt jau nu pilsētai nebūtu problēmas, tehniku gan jau var dabūt, un nav jau mežu pilsētā ar tām eglēm jāpārstāda.

kā jau rakstīju - var jau arī iztikt ar lielu pieaugušas egles zaru iztikt. skumji, ka jums nav nekādas izdomas, kā tikai cirvi vicināt.

pirms mēneša, 2020.11.30 11:08

Liepājā