No 80 gadu vecuma Liepājas sabiedriskajā transportā varēs braukt par velti 1

Ceturtdien Liepājas domes šī gada pēdējā sēdē tika pieņemts lēmums noteikt braukšanas maksas atvieglojumus cilvēkiem, kas vecāki par 80 gadiem – viņi nākotnē pilsētas sabiedriskajā transportā braukt par velti.

Saistošo noteikumu projekts tika sagatavots, lai palielinātu to sociāli vismazāk aizsargāto iedzīvotāju skaitu, kuri tiesīgi saņemt pašvaldības noteiktos braukšanas maksas atvieglojumus sabiedriskajā transportā. Tika nobalsots par 100% braukšanas maksas atvieglojumiem personām, kas sasniegušas 80 gadu vecumu.

Jurijs Hadarovičs ("Saskaņas centrs") norādīja, ka pilsētā šobrīd ir aptuveni 3500 iedzīvotāju, kas sasnieguši 80 gadu vecumu, turklāt liela daļa no tiem atbilst maznodrošināto statusam.

Mēnešbiļeti braukšanai pilsētas maršruta autobusos un tramvajos ar 100% atlaidi braukšanas maksai varēs saņemt uzrādot personu apliecinošu dokumentu. To varēs izņemt "Liepājas sabiedriskā transporta" mītnē un pilsētas sociālajā dienestā.

Pagaidām gan nav zināms, ar kuru datumu noteikumi stāsies spēkā. Vispirms saistošie noteikumi tiks nosūtīti Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai, bet pēc publicēšanas "Latvijas Vēstnesī" un domes mājaslapā www.liepaja.lv stāsies spēkā.

Pilsētas budžetā šim mērķim nepieciešami aptuveni 100 000 eiro.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Liepājā