Nīderlandē Jūras spēki saņems mīnu meklētāju kuģi

4. aprīlī Nīderlandes pilsētā Denhelderā Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Jūras spēki (JS) savā īpašumā pārņems ALKMAAR klases mīnu meklētāju kuģi M06 ”Tālivaldis”, vēstī Jūras spēku štāba preses un informācijas virsniece Iveta Kraule.

Šis būs jau trešais kuģis, kuru Jūras spēki pārņems no Nīderlandes. Iepriekš jau pārņemti mīnu meklētāju kuģi M04 ”Imanta” un M05 ”Viesturs”.

Kuģa pārņemšanas ceremonijā piedalīsies Latvijas un Nīderlandes Jūras spēku vadība, Latvijas vēstniecības Nīderlandes Karalistē ārkārtējā pilnvarotā vēstniece Baiba Braže, militārais atašejs Lielbritānijā un Nīderlandē pulkvežleitnants Arnis Kalnājs. Mīnu kuģis ”Imanta” un tā komanda arī piedalīsies kuģa pārņemšanas ceremonijā.

Kuģu pārņemšana norit, pamatojoties uz 2005. gada 24.augustā parakstīto līgumu starp Latvijas un Nīderlandes aizsardzības ministrijām par piecu ALKMAAR klases mīnu meklētāju kuģu iegādi no Nīderlandes Jūras spēkiem.

Viena kuģa izmaksas ir 8 miljoni latu. Pirmo mīnu meklētāju kuģi M04”Imanta”JS pārņēma 2007. gada 7. martā Liepājā, otro- mīnu meklētāju M05”Viesturs”-5. septembrī Denhelderā.

ALKMAAR klases mīnu meklētāju pamatuzdevums ir mīnu meklēšana un neitralizēšana. 2009. gadā plānota kuģa dalība BALTRON ( Baltijas valstu mīnu kuģu eskadras) sastāvā, vēlāk arī NATO 1 pastāvīgās pretmīnu jūras vienības sastāvā. Ievērojot tradīciju, ka Latvijā kuģu klases nosaukums tiek noteikts, balstoties uz pirmā kuģa vārdu, tad šai kuģu klasei Latvijā ir nosaukums-Imantas klase.

Mīnu meklētājs M06”Tālivaldis”ir būvēts 1984. gadā , tā iepriekšējais nosaukums ir Dordrecht, kuģa ūdens izspaids ir 595 tonnas, garums 51,6m, platums 8,96m, maksimālais ātrums 15 mezgli.

Kuģa komandā ir 35 jūrnieki-7 virsnieki,8 instruktori, 20 dižmatroži un matroži. Kuģa komandieris-virsleitnants Oskars Derings. Kuģa krustmāte - Latvijas vēstniecības Nīderlandes Karalistē ārkārtējā pilnvarotā vēstniece Baiba Braže.

Pievieno komentāru

Liepājā