Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nesāks kriminālprocesu par Zaharjina Latvijas pilsonības iegūšanu

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Saldus iecirknī pieņemts lēmums nesākt kriminālprocesu par AS "Liepājas metalurgs" lielākā akcionāra Sergeja Zaharjina Latvijas pilsonības iegūšanu, teikts uzņēmuma izplatītajā paziņojumā.

Valsts policija nesniedza nekādus paskaidrojumus par šāda lēmuma pamatojumu, norāda "Liepājas metalurgs".

Valsts valodas centrs skaidro, ka Pilsonības likuma 20.pants "Latviešu valodas prasmes līmenis" noteic, ka persona prot latviešu valodu, ja tā pilnībā saprot sadzīves un oficiāla rakstura informāciju; brīvi var stāstīt, sarunāties un atbildēt uz jautājumiem par sadzīves rakstura tēmām; var tekoši lasīt un saprast jebkuras sadzīves rakstura instrukcijas, pamācības un citus sadzīves rakstura tekstus; prot uzrakstīt rakstudarbu par komisijas uzdoto sadzīves rakstura tematu.

Līdz ar to Valsts valodas centrs atzīst, ka šīs prasības bija un ir daudz zemākas nekā augstākā līmeņa 1.pakāpes (C1) valsts valodas prasmi apliecinoša dokumenta iegūšanai izvirzītās prasības. Tātad Zaharjins varēja sekmīgi nokārtot latviešu valodas eksāmenu pilsonības iegūšanai, protot valsts valodu tikai pamata līmenī, norāda Valsts valodas centrs.

Jau ziņots, ka Zaharjins janvārī administratīvi sodīts par valsts valodas nelietošanu profesionālo pienākumu veikšanai nepieciešamā apjomā, aģentūrai LETA pastāstīja Valsts valodas centra (VVC) Valodas kontroles nodaļas vadītājs Antons Kursītis.

Viņam piespriestais sods ir robežās no 25 līdz 200 latu. Kursītis norādīja, ka precīzu soda apmēru neatklās. Kursītis sacīja, ka pārkāpta Valsts valodas likuma 6.panta 2.daļa. Atbilstoši minētajam pantam privāto iestāžu, organizāciju, uzņēmumu (uzņēmējsabiedrību) darbiniekiem, kā arī pašnodarbinātajām personām valsts valoda jālieto tad, ja to darbība skar likumīgas sabiedriskās intereses, proti, sabiedrisko drošību, veselību, tikumību, veselības aizsardzību, patērētāju tiesību un darba tiesību aizsardzību, drošību darba vietā, sabiedriski administratīvo uzraudzību.

Zaharjinam valsts valoda kā toreizējam "Liepājas metalurga" padomes priekšsēdētājam jālieto C līmeņa pirmajā pakāpē, bet, tā kā viņš to nedarīja, janvāra sākumā tika administratīvi sodīts ar naudas sodu.

Pievieno komentāru

Liepājā