Neievēro Balto spieķi 1

Starptautiskajā Baltā spieķa dienā, 15. oktobrī, Liepājā Ceļu policija kopīgi ar Liepājas Neredzīgo biedrību rīkoja reidu, lai pārbaudītu, vai autovadītāji respektē Balto spieķi un apstājas, lai palaistu cilvēku, kurš to pacēlis ielas malā.

"Diemžēl daudzi automašīnu vadītāji ne tikai nerespektēja šos gājējus, bet arī veltīja nicīgas un sašutuma pilnas piezīmes gan policistu, gan redzes invalīdu virzienā. Noformēti seši protokoli par šādu pārkāpumu," portālam pastāsta Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse. Viņa pateicās visiem, kuri apstājās, lai palaistu gājējus ar Balto spieķi.

"Joprojām ne visi respektē Balto spieķi. Autovadītāji to neievēro, jo ir reta parādība. Savukārt neredzīgie baidās spieķi izmantot," pastāsta Liepājas Neredzīgo biedrības Valdes priekšsēdētājs Māris Ceirulis.

Trešdien Neredzīgo biedrības, Ceļu satiksmes drošības direkcijas un Ceļu policijas pārstāvji informējuši autoskolu instruktorus un lūguši pievērst vairāk uzmanības, stāstot par neredzīgu cilvēku uz ielas. Atsaucība bijusi liela, ieradušies gandrīz visu autoskolu pārstāvji. "Nolēmām, ka būtu lietderīgi izstrādāt videomateriālu autovadītājiem par šo tēmu," teica M. Ceirulis.

"Šādi profilaktiski pasākumi jārīko biežāk, tad arī balto spieķi ievēros," uzskata Ceļu policijas priekšnieks Madars Kleinbergs.

Reida laikā aizturēts autovadītājs, kurš ne tikai nav palaidis neredzīgo, bet pēc tam vēl bēdzis no policijas.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Pilsonis

Varbūt jāsāk ar to, ka jāizvieto tai rajonā zīmes un "zebras" un trotuāriem metāla malas, lai invalīdi līdz tām nokļūtu. Pastāv taču dārgie luksafori ar skaņu, bez tam Ceiruļa kungam droši vien nebija atstarojošo elementu. Vai vadītājus varēja sodīt?

pirms 12 gadiem, 2008.10.16 20:40

Liepājā