Nedēļas nogales pasākumi Liepājā

Liepājas Bērnu un jaunatnes centra struktūrvienībā "Laumiņa" 30. janvārī norisināsies buru laivu un koka automašīnu skriešanās sacensības 5.-9. klases skolēniem. Savukārt Bērnu un jaunatnes centra struktūrvienībā “Vaduguns” apskatāma bērnu mākslas izstāde-konkurss “Lidice 2015”.

Lai iepazītu Liepājas pilsētu un pilsētas rotājumu maģisko mirdzumu, līdz pat 31. janvārim ikviens interesents aicināts piedalīties ekskursijā „Ziemas gaismas Liepājā”, kas notiks katru sestdienu plkst. 16.00. Gida pavadībā iespējams aplūkot visas interesantākās Liepājas rotas un uzzināt daudz jauna par pilsētu.

Katru sestdienu liepājniekiem un pilsētas viesiem ir brīnišķīga iespēja apmeklēt radošo telpu “Ideju bode”, lai iepazītu, novērtētu un iegādātos Liepājas un Kurzemes novada mākslinieku, dizaineru un amatnieku radītus darbus. Tirdziņš būs atvērts jau no pulksten 11.00.

31. janvārī “Ideju bode” pulksten 12.00 piedāvās Ingas Liepnieces izstādes atklāšanu. Iztādes nosaukums – “Lielais kāposts un citas padarīšanas”. Taču svētdien, 1. februārī, liepājnieki un pilsētas viesi tiek aicināti uz relaksēšanās seansu tautasdziesmu pavadījumā. Inga Karpiča aicina ikvienu interesentu ierasties, ņemot līdzi siltu pledu un spilvenu, ērtākai sēdēšanai un omulībai. Apmeklētājiem būs iespēja ļauties mūsu senču radītajām mantrām un iekšējai meditācijai, kā arī mieram jau no pulksten 17.20.

31. janvārī pulksten 16.00 Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīvs “Vaduguns” ielūdz uz savu 15 gadu jubilejas koncertu “SAULE DANCI RITINĀJA”.

Sestdien pulksten 17.00 Liepājas baptistu Pāvila draudzes baznīcā norisināsies labdarības koncerts “Tu esi mans draugs!”.

Tāpat sestdien, 31. janvārī, atpūtas vietā „Beberliņi”, norisināsies XI Latvijas ziemas peldēšanas atklātā čempionāta I posms. Čempionātā aicināti piedalīties gan ziemas peldētāji ar pieredzi, gan iesācēji, turklāt ikviens liepājnieks un pilsētas viesis ir gaidīts pasākumā, lai atbalstītu un uzmundrinātu „roņus”. Līdzjutēji varēs sasildīties ar karstu tēju, "BB WakePark" kafejnīcā būs iespēja iegādāties siltu zupu, savukārt ziemas peldētāji pēc aukstās peldes varēs relaksēties baļļā un pirtī.

Taču tos, kuri dod priekšroku sasalušam ūdenim un slidošanai, gaidīs izklaides publiskajā slidotavā, ko piedāvā Liepājas Olimpiskā centra ledus halle.

Sestdien pulksten 20.00 kafejnīcā „Kursas Putni” gaidāms mēmā kino vakars "Čārlijs & Veilands", kurā būs skatāmas trīs izcilā aktiera un režisora Čārlija Čaplina īsfilmas, kurām klavieru pavadījumu spēlēs mūziķis Guntis Veilands.

Teātra mīļotājus priecēs arī izrāžu klāsts gan bērniem, gan pieaugušajiem, ko piedāvā Liepājas teātris un Liepājas leļļu teātris. Taču tiem, kam tuvāks kino, ir iespēja apmeklēt dažādas aizraujošas filmas arī 3D kinoteātrī „Kino Balle”. Izvēlēties sev tīkamāko izklaidi iespējams Liepājas pasākumu kalendārā kalendars.liepaja.lv.

Klubi un bāri Liepājā nebeidz pārsteigt ar krāšņām ballītēm un relaksējošu atpūtu. Kokteiļbārs “Red Sun Buffet” 30. janvārī visus saidīs pasākumā “Don’t stop the Madness”. Savukārt 31. janvārī kokteiļbārā gaidāma Latviešu mūzikas ballīte ar Mc Raivii.

Liepājnieki un pilsētas viesi gan darba dienās, gan brīvdienās tiek aicināti uz Liepājas muzeju, kur regulāri apskatāmas dažādas aizraujošas ekspozīcijas.  Muzeja pagrabā šobrīd ir iespēja apskatīt muzeja 90 gadu jubilejai veltīto, jaunizveidoto ekspozīciju „Dienvidkurzemes ļaudis, dzīve un darbs”. Liepājas muzeja lielajā izstāžu zālē, mākslas cienītāji tiek aicināti apskatīt mākslinieces Kristīnes Luīzes Avotiņas retrospektīvu gleznu izstādi ”Ziemas dārzs”. Muzeja pirmā stāva izstāžu zālēs skatāma arī izstāde „Dienvidkurzemes atspulgs latviešu glezniecībā”.

Vēl pēdējo nedēļas nogali stikla darbus un gleznas iespējams apskatīt Liepājas Latviešu biedrības namā, mākslinieces Lauras Vizbules personālizstādē "Aplis. Tīkls". Savukārt dzīvesstila noliktavas "BigFish" telpās vērojama Latvijas Mākslinieku savienības rīkotā 2. Starptautiskais Mākslas simpozija „Mākslas dienas 2014. dialogs” izstāde. Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas filiālbibliotēkā "Libris" janvārī un februārī ikvienam interesentam iespēja apskatīt Jāņa Rudzīša fotoizstādi "Vienkāršība".

Liepājas Olimpiskajā centrā aktīvi norisinās sportiskās aktivitātes, ko aicināti apmeklēt visi sporta līdzjutēji. Nedēļas nogale iesāksies ar Lejaskurzemes novada čempionātu volejbolā sievietēm 2015. Futbola fanus ieinteresēs Liepājas pilsētas telpu futbola čempionāts, bet basketbola zālē notiks Aldaris Latvijas basketbola līgas, 1.divīzijas spēles, Latvijas - Igaunijas apvienotās Sieviešu basketbola līgas spēles, kā arī Liepājas pilsētas čempionāts basketbolā vīriešiem. Florbola līdzjutējus priecēs Latvijas Florbola virslīgas spēles vīriešiem un Latvijas Florbola 1. līgas spēles vīriešiem. 31. janvārī norisināsies LOC Ziemas kauss minigolfā 4. posms, kas vienlaikus būs arī Latvijas ziemas čempionāts. Sīkāka informācija par šiem un vēl citiem sporta notikumiem atrodama Liepājas pasākumu kalendārā kalendars.liepaja.lv.Anete Jonase
Liepājas pilsētas domes
klientu apkalpošanas speciāliste

Pievieno komentāru

Liepājā