Nedēļas nogalē Rožu laukumā gaidāmi krāšņi svētki dārzkopjiem "Pavasaris ziedos"

Šā gada 15. maijā no pulksten 9 Liepājas Rožu laukums greznosies dažādās ziedu krāsās un smaržās, pulcējot kopā stādaudzētājus no visas Latvijas, pasākumā “Pavasaris ziedos”, informē SIA Liepājas Latviešu biedrības nams Kultūras projektu vadītāja Madara Pūķe.

Pateicoties liepājnieku mīlestībai pret ziediem un citiem krāšņumaugiem, stādu tirgus „Pavasaris ziedos” Rožu laukumā ir kļuvis par tradīciju un norisināsies jau 11-to reizi. Šogad daiļdārzu un mazdārziņu cienītājus ar stādiem iepriecinās vairāk kā 40 Latvijas stādu audzētāji, kuru sortimentā atradīsiet interesantu, daudzveidīgu, kā arī Latvijas klimata apstākļiem atbilstošu piedāvājumu. “Pavasaris ziedos” piedalīsies gan individuālās dārzniecības un kolekcionāri, gan Latvijā lielākie un atpazīstamākie stādaudzētāju uzņēmumi, kā SIA "Grobiņas ziedi", ZS "Pīlādži", ZS "Bērziņi", ZS "Liepas", stādaudzētava "Blīdene", "Pūres dārzi" un daudz citas. Dalībnieki Liepājā ieradīsies no Latvijas malu malām – Liepājas, Ventspils, Rīgas, Siguldas, Tukuma, Talsiem, Dobeles, Jelgavas, Bauskas un citiem novadiem, kā arī no Lietuvas.

Katru gadu dārznieki pārsteidz ar jaunu, vēl neredzētu augu šķirņu piedāvājumu. Šogad stādu sortimentā būs pieejami visplašāko ziemciešu, vīteņaugu, ziedošo krūmu, daudzveidīgu, izsmalcinātu rožu stādi, augststumbru rozes, ūdens rozes, rododendri, dekoratīvo lapu krūmi, ceriņu stādi, smiltsērkšķu stādi, dārza mellenes, vīnogu stādi,  viengadīgo augu stādi un daudz citu augu. Savukārt, lai sākotnēji izveidotu augšanai labvēlīgus apstākļus, tirgotāji piedāvās ekoloģiski tīru, cilvēkiem un apkārtējai videi draudzīgu mēslojumu un augu aizsardzības līdzekļus, īpašus produktus, lai atbrīvotos no sūnām, kā arī dārza inventāru un darba aizsardzības līdzekļus.

Amatnieku sortimentā būs daudzveidīgas keramikas dārza figūras un koka dārza mēbeles un citi čaklo amatnieku darināti izstrādājumi.

Liepājas Latviešu biedrības nams – aicina Liepājas iedzīvotājus un pilsētas viesus ļauties īstam pavasara baudījumam un apmeklēt stādu svētkus “Pavasaris ziedos”.

Pievieno komentāru

Liepājā