Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nedēļas nogale Liepājā paies vindsērfinga un ekstrēmo sporta veidu zīmē

Jūlija pēdējā nedēļas nogale Liepājā sagādās prieku gan profesionāliem sportistiem, sporta entuziastiem un līdzjutējiem, gan kultūras un mākslas baudītājiem. Vēju pilsētā ikviens atradīs savām interesēm un gaumei atbilstošāko atpūtu.

No 25. jūlija līdz 1. augustam Liepājā norisināsies Eiropas čempionāts vindsērfingā jauniešiem U-17 un U-15 vecuma grupās Bic Techno klasē, kas ir lielākā vindsērfinga klase pasaulē. Liepājā ieradīsies vairāki simti dalībnieku no dažādām pasaules valstīm, tostarp, Itālijas, Francijas, ASV un Argentīnas. Sacensības ar svinīgu dalībnieku parādi tiks atklātas 26. jūlijā plkst. 19:00. Sacensību aktīvais posms notiks no 28.-31. jūlijam, bet apbalvošanas ceremonija 1.augustā.

Ekstrēmo sporta veidu cienītāji būs gaidīti Jūrmalas parkā, Liepājas skeitparkā teritorijā, kur 25. un 26. jūlijā tiek rīkotas divu veidu sacensības – „Liepājas balvas izcīņa 2015” skeitborda slalomā un skeitparku ekstrēmo sporta veidu (BMX, Inline un Skateboard) sacensības “MAD: LIEPĀJA 2015”.

Plašas brīvā laika pavadīšanas iespējas pavērsies arī tiem liepājniekiem un pilsētas viesiem, kuriem sirdij tuvākas ir kultūras norises. Piektdien, 24.jūlijā plkst. 19:00 Muitas mājā notiks projekta „Agrikultūra” prezentācija un tikšanās ar zemnieku saimniecības „Baroni” saimniekiem, kā arī kazas sieru degustācija. Projekts „Agrikultūra” aizsākās šī gada sākumā, kad trīs mākslinieki Laura Prikule, Andris Indāns un Kaspars Lielgalvis uzsāka sadarbību rezidencē/mākslas centrā „Centro Negra” Spānijā. Pasākumā tiks demonstrēti video, kas tapuši Spānijā, darbnīcas dalībnieki iepazīstinās ar projekta ideju un plāniem, bet pasākuma otrajā daļā par sevi pastāstīs z/s „Baroni” saimnieki, kuri saimnieko pavisam netālu no Liepājas, rūpējoties par vairāk nekā 100 kazām un gatavojot ekoloģiskus kazas piena produktus.

24. jūlijā restorānā “Pastnieka māja” no plkst. 20:00 par jauku atmosfēru rūpēsies muzikālā apvienība „Duets”, savukārt pludmales kafejnīcā „Vēju dārzs” no plkst. 20:30 apmeklētājus priecēs Emīls Dreiblats un Aleksandrs Krasavins (Willow Farm). Ballīšu cienītājus gaidīs pludmales bārs „Red Sun Buffet”, kur plkst. 22:00 sāksies „Tuborg” ballīte.

Savukārt 25. jūlijā Kungu ielas radošajā kvartālā (Kungu ielā 24, Liepājā) no plkst. 10:00 tiks svinēta Zirņu balle. Paralēli jautrām aktivitātēm visas dienas garumā darbosies Zaļais tirdziņš, kurā, kā ierasts, varēs iegādāties izmeklētus labumus no Latvijas laukiem un pašmāju amatnieku gatavotus meistardarbus. Tikmēr bērni tiks aicināti piedalīties radošajās darbnīcās, bet latvisko danču meistarklasi vadīs un muzikālo pavadījumu nodrošinās danču grupa „Trejdeviņi” no Rīgas. Šoreiz gastronomiskajā meistarklasē, ko vadīs saimniece Sanita Kaļita, tiks pagatavota garda zirņu biezputra.

Bet jau plkst. 17:00 folkloras centra „Namīns” saimnieces „Atštaukas” ikvienu aicina ciemos uz Annas dienas svinēšanu, turklāt folkloras kopa „Atštaukas” svinēs savu 20. dzimšanas dienu. Folkloras kopas „Atštaukas” dalībnieces uzsver, ka latviešu tradīcijas ir jāuztur dzīvas un jānodod tās jaunajām latviešu ģimenēm, kā arī cittautiešiem, kas labprāt iepazīst latviešu kultūru. Annas dienas tradīcijas vizuāli palīdzēs paspilgtināt gan ziedi, gan atbilstošs noformējums par ko rūpēsies ziedu dizaina studija „Liepzars” un māksliniece Dace Lanka. Svētku reizē folkloras centrā „Namīns” viesosies arī biedrība „Serde” no Aizputes, bet Velta Cīpa būs sarūpējusi Annas dienas cienastu. Jubilejas reizē „Atštaukas” padižosies ar jaunām zināšanām – tiks dziedātas īstas Kurzemes ziņģes. Pavadījumu spēlēs Ilgvars Žilinskis un vijolniece Santa Grabovska.

Teātra mīļotāji 25.jūlijā plkst. 19:00 koncertdārzā „Pūt, vējiņi!” varēs apmeklēt romantiski muzikālu dzīvesspēli divās daļās „Kukulis”. Lomās: dakteris Ģirts Ķesteris, maizniece Maija Doveika, žurnāliste Zane Daudziņa, uzņēmējs Aldis Siliņš un kukuļu ņēmējs Juris Lisners.

Gandarīti var būt grupas „Jumprava” fani, jo 25.jūlijā plkst. 20:00 uz “Gypsy Camp” brīvdabas skatuves („Gypsy Camp” atrodas viesnīcas „Fontaine Royal” pagalmā, ieeja no Friča Brīvzemnieka ielas) notiks leģendārās pašmāju grupas koncerts. Paredzams, ka šī būs vienīgā reize šovasar, kad grupu būs iespējams redzēt Liepājas pusē.

Tie, kuriem tuva ir aktīvā atpūta, 25.jūlijā plkst. 13:00 aicināti doties pārgājienā „Vasaras izaicinājums”. Pārgājiens ar kontrolpunktiem, kuros varēs iepazīties ar jauniem cilvēkiem, pārbaudīt savu atjautību dažādos uzdevumos, kā arī uzzināt par Liepājas Jauniešu mājas piedāvātajām aktivitātēm. Pēc pārgājiena notiks pikniks ar volejbola, futbola spēlēšanu un grupu uzstāšanos. Līdzi jāņem pārtika un labs garastāvoklis. Tikšanās pie dzīvnieku patversmes „Lauvas sirds” - 14.novembra bulvārī 31/33.

25. jūlijā no plkst. 20:00 restorānā “Pastnieka māja” apmeklētājus priecēs mūziķu trio Agnese Kuplēna, Valdis Aivars un Dzintars Beitāns, bet no plkst. 20:30 pludmales kafejnīcā „Vēju dārzs” muzicēs viens no Krievijas labākajiem roka un blūza ģitāristiem Aleksandrs Vasiļenko, Liepājas mūziķiem pazīstams kā Džimmijs. Pasākumā piedalīsies Viktors Vtorovs, Tālis Marhilēvičs un draugi. Savukārt pludmales bārā „Red Sun Buffet” no plkst. 22:00 deju ritmos ikvienu iegriezīs Dj Beat un Dj Romantronix.

Klasiskās mūzikas cienītāji 26. jūlijā plkst. 17:00 Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē gaidīti uz devīto koncertu vasaras koncertciklā “Mūzika dievnamam”. Koncertā ērģelniece Rudīte Līvmane Lindenbeka uzstāsies kopā ar altistu Nikolaju Nikolovu. Abi mākslinieki 2013. gadā radījuši duetu Duo con veo, ar kuru koncertējuši Vācijā, Itālijā, Norvēģijā, Austrijā, Krievijā un šovasar arī Latvijā – Rīgā, Skrīveros un 26. jūlijā arī Liepājā. Alta un ērģeļu duets rada īpašu saskaņu ar plašām iespējām. Alta samtainais tonis un tumšais tembrs īpaši piemērots elēģiska rakstura skaņdarbiem, kā arī romantiskām melodijām. R.Līvmane-Lindenbeka Liepājas koncertam devusi nosaukumu „Muzikālie ziedi”.

Arī Liepājas apkaimē šajā nedēļas nogalē ir plaša atpūtas iespēju izvēle, bet kā spilgtākais atzīmējams mūzikas un mākslas festivāls „Zaļais stars”, kas 24. un 25.jūlijā noritēs Pāvilostā. Festivāla idejas autors un mākslinieciskais vadītājs ir mūziķis Uldis Marhilevičs. Festivālu atklās Sakaslejas baznīcas dārzā, kur no plkst. 22:00 norisināsies nakts koncerts. Atklāšanas pasākumā piedalīsies Zigfrīds Muktupāvels, Ance Krauze, Valdis Indrišonoks, Jānis Pelše (ērģeles), Pāvilostas novada sieviešu koris "Siga", Liepājas zvanu ansamblis "Campanella", vijolnieks Dzintars Beitāns, Sakas vokālais ansamblis "Dziedošie enģeļi" un citi mākslinieki.

Savukārt otrajā dienā Pāvilostā varēs aplūkot smilšu skulptūras, piedalīties pludmales tenisā vai doties uz Kalna ielas tirdziņu. Bet vakarā pludmalē notiks svētku lielkoncerts, kurā uzstāsies "Iļģi", "Bet Bet", Fēlikss Ķiģelis, Ance Krauze, Žoržs Siksna, Ivo Fomins, Ainars Virga un citi izpildītāji. Vakaru vadīs aktieris Gints Grāvelis. Pasākuma noslēgumā iecerēta uguņošana.

Atgādinām, ka vasaras mēnešos ik sestdienu plkst. 16.00 Liepājā pie Gulbju dīķa ar muzikālu priekšnesumu uzstājas mazākumtautību nevalstiskās organizācijas un liepājnieku muzikālās apvienības.

Līdz 31. augustam katru dienu plkst. 14:00 gids ar Liepājas karodziņu rokās gaidīs ikvienu interesentu Rožu laukumā, lai 2 stundu garumā dotos aizraujošā pastaigā pa Liepājas centru. Ekskursijas laikā varēs iepazīt visas interesantākās Liepājas apskates vietas, kā arī izbaudīt brīnišķīgu skatu uz pilsētu no katedrāles torņa, kā arī pastaigas noslēgumā baudīt atspirdzinošu pārsteigumu.

Katru svētdienu, plkst. 12.00, Jūrmalas parkā pie bērnu laukuma norisinās bērnu rīti, kurā mazie liepājnieki un pilsētas viesi bez maksas var piedalīties dažādās aktivitātēs.

Līdz 31.augustam ikviens vēl var pagūt apmeklēt rallija “Kurzeme” 50 gadu jubilejas izstādi “No garāžas līdz uzvarai”. Tajā var iepazīties ar rallija “Kurzeme” vēsturi pusgadsimta garumā un iepazīt autosporta vēstures pamatlicējus un veidotājus.

Bet līdz pat 6. septembrim muzejā apskatāma izstāde „Jūgendstila mode (1896 - 1915)”, kas veidota no pasaulslavenā modes vēsturnieka Aleksandra Vasiļjeva kolekcijas. Vēl tikai līdz 26. jūlijam muzeja lielajā izstāžu zālē apskatāma arī izstāde „Jūrmalas mākslinieki Liepājai”.

Līdz 9. augustam Liepājas muzeja ekspozīcijā „Liepāja okupāciju režīmos” skatāma tematiska izstāde „Auto Liepājas ielās”, kuras mērķis ir ielūkoties Liepājas pilsētas ielās un laukumos, atklājot pilsētas vēsturisko situāciju pēc Otrā pasaules kara līdz 1991. gadam.

Liepājas Sv.Jāzepa katedrāle apskatāma Ilzes Karlsones izstāde “Bijušo sajūtu restaurēšanas darbnīca”.

Liepājas Latviešu biedrības namā līdz 28. jūlijam skatāma Sandras Ūpes fotoizstāde “Pastkartes no Norvēģijas”. Savukārt līdz 31. jūlijam izstāžu galerijā apskatāma fotostudijas “FOTAST” fotogrāfa Agra Klestrova 40 gadu jubilejas personālā fotoizstāde “Melnais baltums vai baltais melnums”. LCZB filiālbibliotēkā “Valtera bibliotēka” līdz 31. jūlijam  apskatāma Gata Mārtiņa Bezdelīgas gleznu izstāde “Motīvi”.

Informācija par šiem un vēl citiem notikumiem atrodama Liepājas pasākumu kalendārā kalendars.liepaja.lv.

Evita Enģele, sabiedrisko attiecību speciāliste

Pievieno komentāru

Liepājā