Neatmet cerību ražot kafiju

Šonedēļ – divus mēnešus pēc atbrīvošanas no darba – Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) piesakās SIA “Liepājas kafijas fabrika” strādnieki.  Pirmdien pie NVA Liepājas filiāles ēkas bija vērojama rinda, ko iestādes vadītājas vietniece Baiba Tomase skaidro arī ar datu bāzes “niķošanos”.

Atnācām vairākums, stāsta bijusī fabrikas arodorganizācijas priekšsēdētāja Indra Būmeistare.

Šā gada 31. augustā fabrika pārtrauca darba attiecības ar 40 no 43 darbiniekiem. Toreiz izskanēja cerība, ka, mainoties ekonomiskajai situācijai, fabrika savu darbību varētu atjaunot. To strādnieki nav zaudējuši joprojām, jo novērojuši, ka tiek remontēta fabrikas katlu māja, pievienots gāzes vads, kas iepriekš bijis kopīgs ar AS “Liepājas cukurfabrika”.

Līdz šim fabrikas vadība uzņemtās saistības esot izpildījusi, kompensācijas strādnieki esot saņēmuši. Viens no saistību punktiem paredz: ja fabrika darbu atsāks, tad visiem būs garantēta atgriešanās savā specialitātē ar līdzšinējo algu.  

Vai un cik bijušo strādnieku ir atraduši jaunu darbu, I. Būmeistarei nav informācijas, bet tā meklēšanas procesu viņa izjutusi pati uz savas ādas. Atrast ir grūti, viņa atzīst.

Iepriekš izskanēja neoficiāla informācija, ka fabrika varētu atdzimt ar ārzemju investora līdzdalību. Fabrikas vadības viedokli “ReKurZemei” otrdien neizdevās uzzināt, jo uz tālruņa zvaniem neviens neatsaucās.

Pievieno komentāru

Liepājā