Nav panākumu RP sarunās ar Liepājas partiju 2

Reformu partijas (RP) un Liepājas partijas (LP) atkārtotajās sarunās par iespējamo sadarbību Liepājas domē šorīt progress nav panākts, atzina RP Liepājas saraksta līderis Jānis Vilnītis.

"Nekāds progress sarunās nav panākts. LP nepiekrīt mūsu redzējumam," norādīja Vilnītis. Viņš apstiprināja, ka LP nepiekrīt RP pozīcijai, ka sadarbība ar LP iespējama tikai bez tās priekšsēdētāja, Liepājas pilsētas mēra Ulda Seska.

"Uz šo brīdi esam gatavi strādāt opozīcijā. Mūsu mērķis ir vadīt pilsētu, bet tikai tad, ja mēs to varam darīt pa īstam," atzina Vilnītis.

Savukārt RP sarunās ar trešo domē ievēlēto politisko spēku - "Saskaņas centru" (SC) - vismaz esot panākts kāds progress. "Salīdzinājām programmas un secinājām, ka kompromisi ir atrodami. Ir pozitīvas lietas, kur mūsu redzējums sakrīt," atzina Vilnītis.

Tā kā LP un RP sarunās progress nav panākts, svarīgais lēmums, ar kuru no abām partijām sadarboties, visticamāk, būs jāpieņem SC.

Kā šodien informēja SC Liepājas saraksta līderis Jurijs Hadarovičs, SC turpinās sarunas gan ar LP, gan ar RP. Nekādu sarkano līniju no SC puses joprojām nav, uzsvēra Hadarovičs.

Vakar notikusi SC un RP pirmā tikšanās. "Divarpus stundas runājām un pa punktiem salīdzinājām, kur mūsu redzējums sakrīt un kur - atšķiras. Tagad analizējam šīs tikšanās rezultātus," informēja Hadarovičs.

Savukārt šorīt jau otro reizi SC ticies ar LP. Otrajā tikšanās reizē ar Liepājas mēra pārstāvēto partiju jau konkrētāk pārrunāti jautājumi, kuros abu partiju redzējums atšķiras. SC kā vienu no sadarbības nosacījumiem LP izvirzījis bezmaksas sabiedrisko transportu Liepājā skolēniem un pensionāriem. Panākta vienošanās, ka Liepājas partija sadarbības gadījumā piekristu kompromisam - piemēram, varētu apsvērt iespēju par bezmaksas sabiedrisko transportu pirmklasniekiem un pensionāriem, kuri sasnieguši 80 gadu vecumu. Mazliet atšķirīgs redzējums abu partiju starpā ir arī attiecībā uz piemaksām skolotājiem - par šo jautājumu vēl plānots diskutēt.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

atbalst RP un Vilnīša kungu!

Veidot valdību ar SC ir tas pats,kas parakstīt pašnāvības spriedumu,Seska kungs!!!!
SC pēkšņi sāks "spēlēt godīgu spēli", būs tie labie,godīgie,savu- krievu valodu neaizstāvēs,būs lojāli Latvijas valstij....kad viņi vispār ir cienījuši mūsu zemi un latviešus?!
Man kauns par jums,mīļie tautieši!

P.S.saprotams,ka nevis SC izvēlēsies,bet LP jau ir izlēmusi strādāt kopā ar SC!!!!

pirms 8 gadiem, 2013.06.07 20:37

suurpere

Uzskatu,ka piešīs situācijas visprātīgāk opozīcijā būtu jāpaliek SC un RP,tad nebūtu jādzird pārmetumi,ka kāds ir nodevis vēlētājus.Un varētu visus jautājumus izšķirt no 3 pušu lēmuma.Domes mēram būtu jāievēl jauns darbinieks ,kurš ir bez rutīnas.

pirms 8 gadiem, 2013.06.07 15:30

Liepājā